Чому наші пальці стають зморшкуватими від довгого перебування у воді?

Чому наші пальці стають зморшкуватими від довгого перебування у воді?

Для нас це звичне явище, але чому так відбувається? Чому пальці рук і ніг через деякий час, проведені в воді, розбухають і набувають дивного вигляду?

Раніше вчені думали, що так відбувається через розбухання верхнього шару шкіри. Мовляв, надмірна волога сприяє збільшенню епідермісу в розмірах, в той час як нижній шар шкіри не змінюється. Через це виходить ефект зморшок.

Але пізніше було виявлено, що у людей з пошкодженими нервами шкіра на пальцях ніколи не морщиться в воді. Тоді і був зроблений висновок про те, що в усьому замішана наша нервова система.

Не так давно ця теорія була протестована. Вчені вивчили і порівняли можливості людей з зморшкуватими і не зморшкуватими пальцями.

Був проведений експеримент, в якому випробувані повинні були піднімати різні предмети – як мокрі, так і сухі. З’ясувалося, що учасники експерименту з зморшкуватими пальцями справлялися з поставленим завданням краще на 12%, ніж учасники з не зморшкуватими.

Ефект зморшкуватої шкіри на наших пальцях за своєю дією схожий на протектор на автомобільних шинах. Він збільшує зчеплення наших рук з предметами, а ніг – з поверхнею, по якій ми ходимо.

Залишається сказати тільки одне: браво нашій нервовій системі!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!