Чому єврейські мудреці вважають мовчання благословенням

Багато хто вважає єврейський народ одним з наймудріших, адже його пізнання йдуть від самого Бога. До того ж про мудрість «дітей Мойсея» стільки всього сказано, що в проникливості і дотепності найвидніших представників єврейського народу сумніватися не доводиться.

А оскільки знайомство з іншою культурою тільки допомагає краще пізнати свою, то сьогодні ми хочемо ближче познайомитися з висловами єврейських мудреців. Причому розмова піде про мистецтво мовчання. Ці геніальні люди звеличували мовчання, вважаючи його властивістю мудрої і вихованої людини.

Довге мовчання

«Мистецтво людини в цьому світі полягає в тому, щоб навчитися мовчати».

«Навіть провівши все життя серед мудреців, я не знайшов нічого, що було б краще мовчання». 

«І дурень, якщо буде мовчати, здасться мудрим».

«Висловлюючись, я дозволяю словами панувати наді мною. Але коли я замовкаю, то починаю панувати над словами, можу їх вимовити або приховати ».

«Не варто відповідати дурню на дурниці його».

«Навіть мудрецям личить мовчання. А вже дурням – тим більше ».

«Розумний не починає міркувати поруч з тим, хто розумніший за нього, не поспішає сперечатися, не поспішає вторгнутися в мову співрозмовника … У дурня ж все навпаки».

«Мудрості відповідає мовчання, однак мовчання – ще не мудрість».

«Добре мовчати важче, ніж добре розмовляти».

«Бог дав людині два вуха і один рот, щоб вона більше слухала і менше говорила». 

Ці вислови єврейських мудреців змушують задуматися і переосмислити своє ставлення до того, що ми говоримо. Адже і правда краще промовчати, ніж сказати дурість. А в деякі моменти мовчання людини може говорити красномовніше, ніж самі вигадливі слова.

Напевно кожен знає такого співрозмовника, якому тільки волю дай – і він тобі розкаже все на світі: від власного розпорядку дня до обговорення далеких родичів ненависної сусідки. Зрозуміло, що таку людину намагаються уникати, про неї погано відгукуються, вона навряд чи користується повагою.

Але хоча нам з дитинства відома фраза «мовчання – золото» , це не означає, що обов’язково слід мовчати і перетворитися в завзятого мовчуна. Адже мовчуни і базіки – дві крайності.

Мистецтво мовчання не повинно заважати налагоджувати відносини, а повинна допомагати. Уміння вчасно замовкати і уважно слухати людину допоможе краще відчути співрозмовника, дозволить налаштуватися на ту ж емоційну хвилю, щоб встановити довірчивий зв’язок. І в такому випадку стане відразу зрозуміло, що говорити, а про що краще промовчати.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!