Кілька років тому це фото потрапило в мережу і спричинило справжній бум!

Ця світлина зроблена американським фотографом Гаєм Вебстером у 1966 році, коли вишиванки ще не підкорили світ високої моди та не майоріли на обкладинках глянцю. Кілька років тому це фото потрапило в мережу, спричинивши справжній бум!

Ви пізнали на фото лідера американської групи “The Doors” Джима Моррісона? Так-так, ви не помилилися – він у вишиванці. Кажуть, він любив і цінував українські вишиванки.

Цікаво, що цю сорочку Джиму подарував українець-русин Андрій Варгола, відомий всьому світу як засновник поп-арту Енді Ворхол.

Як розповідала в інтерв’ю про це українка з Нью-Йорка Галина Хом’як, яка в 1968-69 роках працювала у “SURMA Ukrainian book and music store” – українській етнокрамниці, яка досі розташована на 11 E 7th St, вишиванки завжди були ходовим товаром, а особливо модними стали в кінці 60-х – початку 70-х років.

Так, у її “зміни” їх купували зокрема Джиммі Хендрікс, Роберт Редфорд, Кендіс Берген і Вуді Аллен. Частим гостем у крамниці SURMA був згаданий Енді Ворхол, майстерня якого розташовувалася неподалік.

За матеріалами

Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!