Незвичайний пам’ятник розкриває свій задум лише на 1 хвилину в цілому році

Будь-яка держава шанує свою історичну пам’ять, своїх військовослужбовців-захисників Батьківщини, своїх ветеранів. Само собою, така патріотична держава, як Сполучені Штати Америки, не виняток, а навіть навпаки. У цій країні надзвичайно розвинений культ патріотизму щодо прапора, держави, армії і так далі.

Так що не дивно, що саме в Америці додумалися до створення такого цікавого і незвичайного пам’ятного знака.

У штаті Арізона, що на південному заході Сполучених Штатів Америки, є містечко під назвою Антем. У ньому стоїть особливий пам’ятний знак солдатам американським збройних сил, які брали участь в різноманітних війнах і конфліктах.

Всі без винятку дні в році він виглядає абсолютно не так, як гадалося: схоже на якусь авангард-арт-скульптуру з таємничим і незрозумілим для більшості людей сенсом. Однак все змінюється в один-єдиний день в році: на одинадцяту листопада. Це – урочистий день для американського народу: День ветеранів збройних сил.

Отже, щороку одинадцятого листопада, об одинадцятій годині одинадцять хвилин ранку пам’ятник показує свій справжній символізм і задумку, так, що всі розуміють, в чому сенс цих дивних на перший погляд скульптурних споруд.

Вся справа в тому, що лише один раз на рік промінь сонця так проходить через п’ять спеціальних отворів в п’яти колонах, що він, як ніби яскравий промінь софіта, висвітлює викладену на землі мозайку: великий державний символ американської держави. Подивіться на ці фотографії! Виглядає вражаюче, чи не так?

П’ять колон, що стоять одна за однією, є символічним позначенням єдності п’яти видів збройних сил Америки: війська авіації, військово-морський флот, сухопутний корпус, корпус морських піхотинців і військовослужбовці берегової охорони. На кожній колоні знаходиться емблема того чи іншого роду військ. Незвичайна задумка!

Архітектори і проектувальники меморіального комплексу витратили багато часу і сил, щоб все розрахувати. Адже для того, щоб їх задумка вийшла, необхідно було прорахувати все настільки точно, щоб не допустити навіть мінімальної похибки. Що ж, здається, у американців це вийшло!

Творці пам’ятника запевняють, що таке щорічне «чудо» можна буде спостерігати протягом цілих п’ятсот років! Ось це ми розуміємо будівництво «на століття»!

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!