Сильна стаття психолога про те, як складаються долі дітей, чиї батьки вирішили, що будуть жити тільки “заради них”

Глибока і емоційна стаття-нагадування всім батькам від блогера і психолога Ольги Валяєвої про те, що даруючи дитині любов, не варто забувати і про себе, інакше ця нездатність любити себе передається і їм, прищеплюючи на ходу безліч комплексів від завищених вимог батьків.

Благаю вас, не живіть заради дітей! Їм не тільки це не потрібно, їм це шкідливо …

Скільки поламаних долей, розбитих сердець, образ і нерозуміння! Я бачу жінок, які відмовляються від всього в житті заради дітей. А потім я бачу тих дітей, заради яких від усього відмовлялися. Видовище це сумне.

Мама виростила Ваню одна. Отак і не вийшла заміж, вкладала всі в сина, купила йому квартиру, оплатила університет. Він став чудовим чоловіком, успішним. Ось тільки йому вже п’ятдесят. Він ніколи не був одружений, він не має дітей. Все життя намагався повернути мамі неоплатний борг. Не вийшло.

Батько Ксюші працював вдень і вночі заради дітей. У нього були великі плани – особливо на дочку. Вона була здатною. І він мріяв, що вона стане лікарем. Накопичив їй на університет. А вона відмовилася. Вона захотіла жити своїм життям. По іншому. Хотіла стати художницею.

Тоді тато спробував її напоумити – і виставив їй рахунок. Порахував туди все – скільки коштувало її навчання в школі, гуртки, одяг, їжа. І зажадав ці гроші повернути. Чи треба говорити, що Ксюша більше свого батька не бачила? Минуло вже понад тридцять років з того дня.

Мама заради Іри відмовилася від особистого життя. Після розлучення не ходила на побачення, боялася травмувати доньку. Дочка виросла і не може залишити маму. Не може ходити на побачення. Не може навіть припустити думку про те, щоб залишити маму і зайнятися своїм життям. Ірі вже сорок. Жодного разу не виходила заміж. Дітей немає.

Батьки Ігоря і Жені були дуже і дуже хорошими. Вони робили все для дітей, все, що могли, і навіть те, чого не могли. Сім’я завжди здавалася дружною, сімейні свята, відпустку. Тільки в усьому цьому батьківство вони втратили подружжя. Їх більше нічого не пов’язувало.

Вони прожили разом тридцять років, як тато і мама. А потім, коли діти пішли, просто розлучилися. Женя до сих пір не може прийти в себе від цього найбільшого обману. Їй вже тридцять сім, але заміж вона не хоче. Боїться повторення такої ж сумної історії. Адже мама після розлучення дуже швидко згасла.

Гоша пізня дитина. Над ним завжди тряслися, його опікали, про нього піклувалися, навіть занадто. Сказати по правді, його мама просто зневірилася чекати принца і вирішила народити дитину для себе. А потім вона вирішила, що через Георгія збудуться всі її мрії. Вона всіляко намагалася зробити його вундеркіндом.

Він займався декількома мовами, ходив у безліч гуртків, грав на арфі … Мама пишалася имм, і гостям завжди просила зіграти що-небудь. Арфа це ж дуже екзотично!

Гоші вже за сорок. Він в розлученні. Його дітей виховує інший чоловік. І Гоша не проти. Він до цих пір не знає, чого він хоче сам. Він не став вундеркіндом. Він не витримав і зламався. Зараз він просто п’є. До роботи, замість роботи і після неї. Мама цього вже не бачить.

Хіба мало таких історій і чи багато серед них веселих і радісних? Коли дитина стає сенсом життя, це занадто важко для неї. ЇЇ немов засовують в кімнату, в якій одного разу закінчиться повітря. Спочатку так жити можна, але поступово ти починаєш задихатися. Задихатися в такій любові і турботі.

І мало того що ти двадцять років – або хто скільки – живеш в такій задушливій пустелі, найчастіше ти залишаєшся винним. Тобі приносять рахунок, хоча здавалося, що ти просто прийшов в гості. І з радістю допоміг би господарям – сам, з власної ініціативи. Але коли тобі на блюдечку приносять рахунок за ці самі двадцять років, коли кожен вдих обпікає все всередині …

Далі є варіанти. Дитина може оплачувати ці рахунки вічно. Як Іра або Ваня – з історій на початку статті. Або влаштувати протест – почати пити, розірвати всі зв’язки – як Гоша і Ксюша … Рідко хто здатний зрозуміти і прийняти таке ставлення батьків. Прийняти і зрозуміти, і при тому не жертвувати своїм власним життям, своїми інтересами.

Тому я благаю вас, не живіть заради дітей! Знайдіть собі інший сенс життя, знайдіть інший сенс в материнстві і батьківстві. Щоб маленькі хлопчики і дівчатка, які приходять на цю планету, не ставали заручниками і жертвами вашої «благодійності» і опіки.

Нехай ростуть як Бог дасть. Скільки дає і чого дає – того і досить. І дитина буде сам хотіти всього цього. А з ким щось не складеться, не вийде цього. Значить, і не треба.

Любіть свого чоловіка. Діти виростуть, а він залишиться з вами. Ви можете подати дітям приклад відносин, щоб їм хотілося сім’ї, дітей. А можете відбити всі бажання, якщо будете схиблені на дитячих проблемах, ігноруючи потреби чоловіка.

Любіть себе. Не забувайте про себе в гонці за дитячим щастям. Не відмовляйтеся від сукні заради нового робота. Не міняйте свого косметолога на репетитора. Якщо ви самі про себе не подбаєте, то що ви зможете дати іншим? Який приклад? Яку любов? Звідки?

Шукайте сенс життя далі матеріального пласта. Це життя одного разу закінчиться, навіть якщо зараз не хочеться про це думати. Духовна практика, релігія, молитви, читання Священних писань … Ви можете черпати сили там, замість того, щоб тягнути все це з дітей.

Не живіть заради дітей, я вас благаю. Коли мені зустрічаються такі люди, мені дуже боляче дивитися їм в очі. Я бачу ці муки, розбиті серця, спустошені душі. В їхніх очах – крики про допомогу. Біль, відчай, вина … Вони – як і всі діти – дуже хочуть любити своїх батьків. Але тоді вони просто не виживуть …

Дайте вашим дітям можливість жити і дихати. Тоді вони зможуть рости і розвиватися. Туди, куди їм належить за долею. Наша роль, як батьків, проста – вчасно поливати, не закривати від сонця, оберігати від шкідників. А далі дитина, як квітка, вже сама впорається і проявить все краще, що в ній вже закладено.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!