Тест із 3 запитань, який допоможе за хвилину визначити рівень вашого інтелекту

Тест із 3 запитань, який допоможе за хвилину визначити рівень вашого інтелекту

Психолог Шейн Фредерік (Shane Frederick) в 2005 році створив найкоротший тест для оцінки інтелекту. У ньому лише 3 запитання, відповісти на які потрібно максимально швидко. Ви теж можете перевірити себе.

Пропонуємо вам пройти тест на когнітивні здібності вже зараз. Подумайте, зафіксуйте свої відповіді та тільки потім порівняйте їх з правильними.

Запитання:

1. Тенісні ракетка і м’яч разом коштують 1 євро і 10 центів. Тенісна ракетка на 1 євро дорожча за м’яч. Скільки коштує м’яч?

2. 5 верстатів за 5 хвилин виробляють 5 деталей. За скільки хвилин 100 верстатів впораються зі 100 деталями?

3. У ставку росте латаття. Розмножується воно досить швидко, кожен день подвоюючи площу поширення. За 48 днів ставок буде повністю покритий рослиною. За скільки днів латаття покриє половину ставка?

Шейн Фредерік – штатний професор маркетингу Єльської школи менеджменту. Він спеціалізується на дослідженні того, як люди приймають рішення і роблять вибір, і навіть працював з нобелівським лауреатом Даніелем Канеманом. Зі своєю групою Фредерік опитав тисячу осіб, до числа яких увійшли студенти великих американських вишів.

Тих же людей, які проходили тест на когнітивні здібності, вчені запитали ще про дещо. Опитуваним пропонували отримати 3 400 доларів зараз або 3 800 через місяць. З’ясувалося, що люди, які набрали низький бал на тесті, рідко погоджувалися потерпіти і вважали за краще меншу суму, зате негайно. А ось люди з високими результатами продемонстрували силу волі, яка дозволила їм отримати найкращу нагороду.

Сенс тесту в тому, що першими напрошуються неправильні відповіді: 10 центів, 100 хвилин, 24 дні. Ці відповіді найчастіше дають люди з інтуїтивним складом розуму, тоді як прихильники більш раціональних поглядів на життя в середньому відповідають краще.

Відповіді:

1. 5 центів. Якби м’яч коштував 10 центів, ракетка продавалася б за ціною 1 євро 10 центів, але стільки коштують обидва предмети разом.

2. 5 хвилин. Нехай машин стало більше – на час, який потрібен для виготовлення однієї деталі, це ніяк не впливає.

3. 47 днів, а не 24. Якщо кількість латаття подвоюється кожен день, а щоб покрити весь ставок, йому потрібно 48 днів, логічно, що воно покриє половину ставка за добу до цього терміну.

А ви змогли відповісти на запитання правильно з першого разу?

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!