Тренуйте свій мозок запам’ятовувати все за допомогою цієї 20-хвилинної звички

Тренуйте свій мозок запам’ятовувати все за допомогою цієї 20-хвилинної звички


Якось ми з колегою журилися з приводу старіння і неминучих труднощів із запам’ятовуванням речей, які хотілося б пам’ятати. Особливо дратує, коли ви берете участь в конференції або відвідуєте семінар і розумієте, що через кілька днів уже не згадаєте зовсім нічого.

А потім колега розповів мені про криву забування Еббінгаузом – 100-річної формули, розробленої німецьким психологом Германом Еббінгаузом, який поклав початок експериментальному вивченню пам’яті. Не так давно про його методику знову згадали, і сьогодні вона взята на озброєння деякими університетськими кампусами як інструмент ефективного запам’ятовування лекційного матеріалу.

Крива забування описує, як ми зберігаємо або забуваємо вхідну інформацію на прикладі однієї годинної лекції. Найвища точка на кривій спостерігається в момент відразу після закінчення лекції (ми запам’ятали максимальну кількість інформації). На наступний день при відсутності повторення матеріалу ви втрачаєте від 50 до 80% знань. Через тиждень в пам’яті залишається всього 10%, а через місяць інформація повністю забувається (залишкові спогади становлять всього 2-3%).

Якщо вчасно нічого не зробити, вам доведеться переучувати весь матеріал з нуля. Але найдивніше те, що ви можете з легкістю навчити свій мозок міняти напрям згаданої кривої.

Всього 20 хвилин роботи допоможуть запам’ятати все, що ви вивчили.

Це стає можливим завдяки практиці повторень, коли ви повертаєтеся і знову проходите той же матеріал, але в строго визначеному порядку. Це означає, що вам потрібно все менше і менше часу на те, щоб відновити потрібні спогади зі своєї довгострокової пам’яті, коли вам це необхідно. Тут-то в дію і вступають ті самі 20 хвилин і практика раціональних повторень.

Формула Еббінгауза вимагає приділяти 10 хвилин на перегляд матеріалу протягом доби з моменту його отримання (це підніме криву знову на 100% -й показник запам’ятовування). Через сім днів витратьте ще 5 хвилин на «реактивацію» того ж матеріалу, знову повертаючи криву «на місце». До 30-го дня ваш мозок потребує всього в 2-4 хвилинах повторення, щоб «відновити» інформацію з аналогічним впливом на криву.

Таким чином, всього 20 хвилин, витрачені на регулярне повторення, і, вуаля, через місяць ви пам’ятаєте весь матеріал. А щомісячні нетривалі повторення допоможуть вам не забути пройдений матеріал.

Суть полягає в тому, що якщо ви хочете запам’ятати нову інформацію, не потрібно нічого «зубрити». Замість цього просто приділіть 20 хвилин повторенням (розбитим на інтервали), і через місяць ви будете все пам’ятати.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!