Вчені називають 3 критерії, за якими оточуючі судять про ваш рівень інтелекту

Є один дивний комплімент: «Ти розумніший, ніж здаєшся». З одного боку, співрозмовник підкреслює ваш розум, але з іншого при цьому вам дають зрозуміти, що ви створюєте враження дурної людини.

Немає нічого гіршого, ніж знати, що світ бачить вас не таким розумним, як ви намагаєтеся бути. І це не тільки може зіграти з вами злий жарт в суспільстві, але також перешкодити отримати бажану роботу або підвищення.

А якщо це відбувається постійно, значить, вам потрібно зайнятися самоаналізом і щось в собі змінити. Будь-яке зволікання тут може призвести до відмови роботодавця віддати посаду вашої мрії настільки «дурному» здобувачеві, як ви.

Вся справа в голосі

Як ж можна змусити себе виглядати більш розумним в очах оточуючих? Виявляється, від зовнішнього вигляду не так багато і залежить. Секрет успіху полягає в голосі. Здивовані?

У дослідженні, проведеному університетом Чикаго, студенти записали на відео свої переваги, претендуючи на певну вакансію.

Запрошених рекрутів і роботодавців попросили вибрати підходящого кандидата, а потім поділили їх на три групи: ті, хто подивився відеозапис, ті, хто послухав аудіозапис, і ті, хто обмежився читанням текстового варіанта.

Якщо в двох словах, то вчені прийшли до висновку, що зовнішній вигляд студентів не зіграв жодної ролі в тому, наскільки розумними вони здалися інтерв’юерам. Ключовим фактором при виборі співробітника виявився саме його голос.

Чому? Вся справа в еволюції людини: дослідники впевнені, що тембр голосу постійно змінювався, набуваючи ознаки компетентності та високого рівня інтелекту свого володаря.

Нижче ви можете ознайомитися з трьома основними характеристиками голосу, які свідчать про інтелектуальний рівень співрозмовника:

1. Швидка мова.

Звичайно, тут є певна грань, при перетині якої швидка мова перетворюється в тарабарщину. Але люди, які вміють говорити побіжно і виразно, сприймаються слухачами як більш впевнені в собі особистості, ніж ті, хто говорить повільно. Зокрема, їх прийнято вважати більш компетентними і доброзичливими.

Ідеальна швидкість мови варіюється в діапазоні 140-160 слів за хвилину. Саме з такою швидкістю оповідачі «читають» вголос аудіокниги.

Якщо вам хочеться прискорити свою промову, радимо попрактикуватися:

Скоромовки. Це дуже простий спосіб навчитися контролювати свій рот і мову. У кожній мові світу існують свої класичні скоромовки, які допомагають людині «налаштуватися» перед важливою презентацією або доповіддю.

Читання вголос з різною швидкістю. Нас з дитинства вчать читати про себе, проте саме читання вголос творить справжні чудеса щодо ораторських здібностей людини. Починаючи зі звичною швидкості читання, поступово уповільнюйте її, а потім прискорюйте. Таким чином, тренуються м’язи рота, даючи вам можливість свідомо їх контролювати.

А тепер завдання «із зірочкою»: спробуйте прочитати будь-який текст задом наперед. Так вам вдасться скоротити тривалість паузи між тим, як сказати наступне слово.

2. Розбавлення мови.

Розбавляти мова означає використовувати слова, за допомогою яких ви створюєте паузу, щоб подумати над тим, що сказати далі: «знаєш», «отже», «ну», «ем», «ой». У той час як кращі серед ораторів повністю позбавляються подібних слів-паразитів, більшість людей покладаються на них надмірно активно, що виставляє їх некомпетентними і невпевненими в собі.

Але як позбутися від цієї шкідливої ​​звички? Автор книги «Розумна бесіда: керівництво по успішному спілкуванню в будь-якій ситуації» Ліза Маршалл говорить, що найпростіший спосіб – записати те, що ви говорите своєму співрозмовнику, а потім прослуховувати запис по п’ять хвилин щодня протягом двох тижнів.

Так ви зрозумієте, де допускаєте помилки, і зможете від них позбутися. Маршалл передбачає, що під час розмови краще витримати паузу, ніж заповнити тишу «водою».

3. Зниження інтонації.

Йдеться про більш глибокий і низький голос. Такий голос звучить зріло і впевнено, в той час як підвищені тональності асоціюються з дитячістю і нервозністю.

Дуже важливо починати і закінчувати пропозиції, витримуючи логічну послідовність інтонацій. Деякі люди люблять робити особливий наголос на кінці пропозицій, що навряд чи можна назвати розумним. Тільки не перестарайтеся з пониженням інтонації, інакше люди подумають, що ви конфліктна або груба людина.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!