До однієї жінки в палаті майже місяць ніхто не приходив, але вона посміхалась і казала: – 18 числа мій синочок приїде. І ось прийшов час, вона абияк сповзла з ліжка і почовгала до вестибюлю – син прийшов

У лікарні лежали жінки середнього віку, проходили складне лікування. Це було давно, тоді не було мобільних телефонів. І ніхто не дзвонив; просто приходили до своїх, відвідували, приносили нехитру їжу – в палату не пускали. Пацієнтки спускалися до вестибюлю, там спілкувалися з рідними.

А до однієї жінки ніхто не приходив. Звичайно, її пригощали зі своїх передачок, у палаті тоді й по десять людей лежало. Але ніхто її не відвідував, це було сумно бачити. Але жінка розповіла, що має дорослого сина. Гарний син. Він на гарній роботі працює, освічений та забезпечений. І син обов’язково прийде вісімнадцятого числа. Сто відсотків.

Може, вони домовилися так? Може, син із відрядження приїде? Може, тому він місяць не приходить до мами і нічого не приносить?

Ні. Все виявилося не так. Вісімнадцятого числа у сина день народження. І він прийшов за подарунком. Він завжди цього дня приходить до мами за подарунком.

Вісімнадцятого числа жінка абияк сповзла з ліжка і почовгала до вестибюлю – син прийшов! У руках вона тримала коробочку, загорнуту в папір. Вона з цією коробочкою і лягла на операцію до лікарні. У тумбочці зберігала.

Повернулася вона засмучена, мало не плачучи. Коли сусідки по палаті спитали співчутливо: у чому річ? Що трапилося?, – Мати сказала, що синові подарунок не сподобався. Вона подарувала французький дефіцитний одеколон. А син сподівався на золотий ланцюжок. І дуже розчарувався.

Звичайно, сваритись не став. Просто взяв одеколон, розглянув і пішов дуже розчарований. Сказав чемно: мовляв, дякую, звичайно. Але що то за подарунок? Нісенітниця якась. Ось золотий ланцюжок – це подарунок. Можна було б і здогадатися!

І жінки в палаті, які ні-ні та лаяли своїх дітей і зятів з невістками, замовкли і не знали, що сказати. І своїх більше не сварили. Тому що коли такий приклад перед очима, трохи починаєш цінувати своїх близьких, які приходять не лише у свій день народження по золотий ланцюжок.

У вікно було видно, як гарний, добре одягнений син сів у гарну машину – це мама йому купила. І видно було, що обличчя його розчароване. Невдоволене таке.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!