Головна якість, яка має бути у того, кому ви довіряєте душу та розум

Часто запитують: яка якість має бути у того, кому ми довіряємо себе? Свою особистість чи особистість дитини?

Головна якість, яку треба звернути увагу під час виборів психолога чи педагога – доброзичливість. Начебто проста якість. А визначити її непросто.

Це коли людина спочатку налаштована по-доброму, розташована до інших, бачить в інших хороше і добре до них ставиться. Спочатку бажає добра у стосунках. Ось що таке “доброзичливість”.

Ясна річ, якщо у відповідь на доброзичливість у людину плюнули або гидоти говорять, вона повинна вміти захищатися. Це її повне право. Але дивимося на те, як людина спочатку налаштована. Що вона випромінює?

І це легко зрозуміти з того, що людина говорить та пише. Постійне роздратування, бажання викривати, критикувати, згадувати негативні моменти – це не дуже добре. Чим більш хльостко і їдко пише і говорить така людина, тим більша ймовірність, що потім вона цю недоброзичливість виллє на вас чи вашу дитину.

Доброзичливість легко помітити: людина намагається говорити про хороше. Бачити насамперед добре. Вона розуміє чужі почуття і не хоче нікого поранити. І розповідає про світлі моменти більше, ніж про погані. Не приносить задоволення такій людині когось критикувати. І не виливає вона свій поганий настрій на інших.

Якщо є доброзичливість, то контакт буде позитивним. Якщо одразу є їдкість, роздратування, невдоволення, недоброзичливі відгуки та критика – треба серйозно подумати, чи можна довіритися такій людині. Або дитину довірити. Це проста якість, але придивіться – як вона рідко зустрічається.

Ганна Кір’янова

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!