– Хотіли онука? Ось і сидіть із ним! – заявляє колишня невістка щоразу, коли хоче збагрити на мене дитину

Яка ж інфантильна в мене колишня невістка! Втім, і син – не кращий. Що одній, що іншому зовсім нема справи до дитини. Одні гульки їм на умі! Особливо вражає поведінка невістки. Наче вона геть-чисто втратила материнські почуття і жалість до малюка. Він так до неї тягнеться. Коли я сиджу з ним, весь час питає, коли повернеться мати.

А у Лізи одна турбота – якнайшвидше заново влаштувати особисте життя. Я це бажання не засуджую. Багатьом хочеться кохання. Але в пріоритеті, все ж таки, має бути дитина. Тим більше, їй лише чотири роки.

І в такому віці йому насамперед потрібна мама. А зараз виходить, що усі вихідні Стасик проводить то у нас чоловіком, то у сватів. У будні теж іноді доводиться сидіти з онуком.

Ми з батьками Лізи, як і раніше, спілкуємося, як не дивно. Тому я в курсі всього, що відбувається. Це стосується і онука, і біганини Лізи на побачення.

Коли колишня невістка дзвонить мені з черговим проханням взяти онука з ночівлею, я намагаюся звернутися до її совісті. Пояснюю, що маємо свої плани. А вона не втомлюється нагадувати, як я свого часу мріяла про онуків.

– Ніна Борисівна, ви свого часу хотіли онука? Ось тепер і сидіть. Від вашого Сергія допомоги не доб’єшся. Тільки й робить, що обіцяє провести час зі Стасом. Але далі обіцянок справа не йде!

Ще додає, що якщо ми самі не хочемо вовтузитися зі Стасіком, то можемо скинути грошей на няню. Що за нахабство! Знає ж, що ми не багаті. І, тим щонайменше, вимагає таке. Хоча заробляє більше за нас. Але в неї аргумент один: хто хотів онуків, той тепер і вирішує питання з наглядом за ним.

Я і справді, колись натякала Лізі та Сергію, щоб вони не тягли з дітонародженням. Адже до тридцяти років діти народжуються здоровішими. Та й молоді батьки мають більше сил.

Ще я дала зрозуміти, що в екстрених випадках обов’язково підстрахую з малюком. Але йшлося саме про форс-мажор, на кшталт походів до лікаря чи лікарняних. Перетворюватися на няньок ні я, ні чоловік не планували.

А нам щоразу стає дуже шкода Стасика. Ліза ж, якщо їй не вдається збігати на побачення зі своїм коханцем, потім зриває на онуку свій поганий настрій. Це ми зрозуміли з його деяких застережень. У сватів – те саме лихо.

Хоча, до розриву з моїм сином, Ліза нашою допомогою не зловживала. Але потім, як з ланцюга зірвалася. І, головне, зовсім не хоче чути, що Стас дуже сумує без неї.

– Та годі вам! Я ж не назавжди залишаю на вас Стасика. Он, у будні я ним, в основному, займаюся. Хіба вам не хочеться побути з онуком? Ви ж так про це мріяли.

Суцільні маніпуляції! Звісно, ​​я люблю онука. Але ж народжують для себе, а не для бабусь і дідусів. І про виховання у будні дуже смішно чути.

Скільки Ліза бачиться зі Стасиком на робочому тижні? Від сили годину вранці і пару-трійку годин увечері. Решту часу вона на роботі, а дитина – у садочку. І то, як я вже казала, серед тижня дитина також ночує у нас.

Про Сергія окрема розмова. Після розлучення з Лізою, яке сталося минулого року, він і справді дуже віддалився від дитини. Хоча раніше залюбки з ним грав у вільний час. Тепер син відбивається аліментами та прогулянками раз на пару-трійку місяців.

Справа в тому, що він багато працює, щоб швидше виплатити іпотеку за свою квартиру. А рідкісні вихідні вважає за краще витрачати, знову ж таки, на побачення чи зустрічі з друзями.

Так і виходить, що Стасик фактично не потрібний нікому з батьків. Тому ні я, ні свати донедавна не відмовляли в проханнях посидіти з ним. Якщо не батьки, то хоча б ми маємо дарувати йому любов!

Але кілька днів тому моєму терпінню прийшов кінець. Справа в тому, що Ліза через пару тижнів йде у довгоочікувану відпустку. І хоче провести його з своїм новим кавалером.

Стасик, на думку невістки, там буде зайвим. Тому вона вирішила зіпхнути його на нас із чоловіком. Здебільшого, звісно, ​​на мене. Адже свати, якимось дивом, відхрестилися від її прохань. А я таки знайшла в собі сили сказати тверде “ні”.

Хіба це нормально, що чотирирічний малюк цілих два тижні проведе далеко від мами? Коли я про це сказала колишній невістці, вона знову нагадала про моє давнє безмірне бажання мати онука.

Хоч би придумала щось пооригінальніше! Довелося пригрозити цій зозулі, що якщо вона не хоче займатися дитиною, то ми її відсудимо. А якщо Ліза не хоче такого розвитку подій, нехай включає голову. І перестає думати лише одним місцем. Хочеш у відпустку – будь добра, проводи її, в тому числі, з дитиною.

Зрештою, якщо колишня невістка наскільки дорога своєму кавалеру, то він нормально поставиться і до малюка. І у відпустці Стасик не стане на заваді. Тим більше, він рідко вередує і не хуліганить.

У відповідь Ліза прокричала, що не чекала від мене такої непорядності, і кинула слухавку. Це я непорядна?! Та я останній рік тільки й робила, що входила до її становища!

З того часу від колишньої невістки ні дзвінків, ні повідомлень. Своїх батьків вона поки що теж більше не дошкуляє проханнями доглянути онука. За словами колишнього свата, Ліза дуже міцно на них образилася.

Нехай ображається. Можливо, візьметься за розум і почне більше уваги приділяти дитині. Єдине, я боюся, що через зрив планів колишньої невістки малюк настраждається. Але, гадаю, ми зможемо захистити його. Важіль тиску знайдено.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!