Хворий чоловік на останні гроші купив дружині пальто і забув пакет з ним на автобусній зупинці. Вони ще не знали, що відкупилися тим пальтом від нещастя

Чоловік та дружина поїхали до торгового центру. Хоча час був поганий. Чоловік втратив роботу, а потім серйозно захворів. Підозрювали найгірше, але поки що він здавав аналізи. Так собі аналізи. Він сильно схуд і ослаб. І все йшло довго, болісно – черги, очікування потрібного лікаря, грошей не було майже. Дружина працювала у дитячому садку.

І чоловік продав свою стареньку машину, щоб було на що жити та лікуватись. І вже багато витратили. Але ж треба хоч іноді розвіятися і погуляти в гарному місці. Уявляти, що ти можеш це купити, і це…

У магазині дружина побачила гарне пальто, бузкове, пухнасте таке. І стояла, милувалася ним. Чоловік тихенько підійшов, теж почав дивитись, – не на пальто, на дружину. Вона так давно не посміхалася, не раділа.

Пальто було дороге. Продавець вмовила дружину приміряти – ну просто як на неї пошито! І чоловік сказав, що беремо! Все, я пішов платити! Хоча грошей у нього було ось саме на це пальто – все, що залишилося від старої машини.

О, як тішилася дружина! І як вона сердилася! Ми ж хотіли просто прогулятись, подивитися. Навіщо ти? На що будемо жити? Хоча чоловік у глибині душі думав, що жити не буде. Все дуже було погано. Просто він дружині нічого не сказав, от і все. Він ішов, усміхався блідими губами і ніс гарний пакет із покупкою.

Ну от а потім він цей пакет залишив в автобусі. Або на зупинці. Втратив, коротше кажучи. Йому було недобре, голова паморочилася. І якось він випустив цей пакет із рук, – так буває. Вони приїхали, вийшли з автобуса, дійшли до дому. Тут дружина запитала: “А пакет де?”. Немає пакета. І як вони не шукали, не бігали, – немає.

У звичайний час дружина почала б сварись і кричати. І плакати, мабуть. А чоловік почав би у відповідь говорити: сама несла б свій пакет! Дивись за своїми речами сама! Але він нічого не говорив, зовсім розчавлений і вражений втратою. Сидить удома в коридорі і мовчить. Дивиться в підлогу.

Дружина підійшла і тихо сказала:

Знаєш, Віталіку, нехай з цим пальто закінчаться всі наші біди. І твоя хвороба теж загубиться і зникне. От нехай все погане піде з нашого будинку. Це буде наш викуп!

Це були дивні промови, але вони підбадьорили чоловіка. Він обійняв дружину, і так вони стояли в коридорі. Думали про одне: про хворобу та про смерть. Але вголос цього не говорили.

І знаєте, біди справді припинилися. Діагноз виявився не смертельним, ліки подіяли, Віталік пішов на поправлення. Поправився, зміцнів, знайшов хорошу роботу на сміттєвозі, – з гарною зарплатою. І дружині додали зарплати. А нову машину взяли у кредит, дуже вдало. Пощастило. Наче й справді з втратою цього бузкового пальта пішли всі біди.

А те, що в новинах тоді вони побачили, що якусь жінку в бузковому пальті збила машина, це просто збіг. Або знак. Натяк. Просто пальто дуже помітне, от і все.

І це історія ось про що: якщо втратили щось безповоротно, сильно сумувати не треба. Якщо це річ, а не жива істота. З давніх-давен відомо: підсвідомо людина хоче принести жертву. Відкупитись від чогось.

Ми самі це не розуміємо, але так робимо – втрачаємо. Втрачаємо щось важливе та цінне, потім страшно переживаємо, – ми ж цього не хотіли! Хотіли. Просто не усвідомлювали бажання відкупитися…

І треба сказати, якщо річ безповоротно втрачена: нехай з нею підуть усі нещастя та хвороби! І нехай я натомість отримаю краще. Будь ласка! І стане на душі легше. А через деякий час справді можна позбутися тяготи і отримати краще.

Це дуже древній ритуал, такий древній, що ми забули його сенс. Ви чогось від чогось відкупилися. І вдало відкупилися, якщо річ не повернулася до вас, як перстень царя Полікрата, який не зміг відкупитись від лютого нещастя…

І ще одне. Зі знайденими хорошими речами треба бути обережнішими. У кращому випадку, людина, яка їх втратила, зганяє свою образу і гнів на тому, хто знайшов. І бажає всяких бід, – майже як злодії. О

диниці здатні великодушно сказати: як добре, що я втратив гаманець! Як я радий, що хтось знайшов його і не повернув, а взяв собі! На здоров’я! Ч

А в гіршому випадку, цінну річ “втратили” спеціально, щоб той, хто знайшов, взяв на себе хворобу і нещастя.

Можна вірити у це, можна не вірити, але краще не брати. Знову ж таки, свідомість наша “не вірить”, – а підсвідомість – хто її знає? І в будь-якому разі, ми порушуємо давню заборону брати чуже. Не “красти”, навіть “брати” чуже вважалося забороненим.

Ці чоловік та дружина живуть добре тепер. І не хочуть згадувати минуле. Чоловік купив дружині інше пальто, дуже симпатичне, сіреньке таке. Вони ж кредит за машину платять, на дитину чекають і потім збираються будинок будувати. І жити довго. Тож пальто бюджетне.

Попереду ціле життя, тож розкішне пальто вони ще куплять. Нині інші плани та інші справи. Головне – всі живі. Решта прийде.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!