Кожен день дізнавайтеся у дитини відповідь на ці питання …

Кожен день дізнавайтеся у дитини відповідь на ці питання …

Часто в буденній суєті, в потоці щоденних справ  ми забуваємо поговорити з дітьми по душам. Це призводить до того, що відносини стають формальними, а в емоційному плані між дітьми і батьками наростає прірва. Як же цього уникнути?

Вчені підрахували, що в середньому ми приділяємо спілкуванню з дітьми всього 12,5 хвилин в день. З цього часу 8,5 хвилин батьки відводять на різного роду настанови, зауваження та суперечки. На довірче дружнє неформальне спілкування залишається всього лише 4 хвилини в день!

Отже, ось 4 питання, які допоможуть вам зберігати з дитиною теплий душевний зв’язок, навіть якщо спілкуватися багато не виходить.

1. Як пройшов твій день?
Якщо спочатку дитина віджартовується або відповідає коротко – «погано», «нормально» і так далі, не потрібно влаштовувати йому допит і, що називається, «витягувати розповідь кліщами». Можна сказати: «Гаразд, не хочеш – не розповідай, але знай, що мені це цікаво. А ось я сьогодні робила те-то і те-то … ». Згодом дитина навіть сама замкнута, самостійна і потайна почне з вами ділитися тим, що у нього на душі. Перевірено на практиці! До речі, з чоловіками працює точно так само.

2. Як справи у твоїх друзів?
Можна запитати про конкретно одного, якщо ви знаєте про якісь події з його або її життя, а можна – про всіх друзів в загальному. Наприклад: «Хто з твоїх друзів, по-твоєму, подобається мені більше за всіх? Чому? Розкажи мені про свого кращого друга. Які якості повинні бути у доброго друга? Яку саму приємну річ твій друг робив для тебе? Ким зі своїх друзів ти пишаєшся найбільше? Чому? Якби ти дізнався, що твій друг вкрав щось, що б ти зробив? » Як ви розумієте, це питання для різного віку, для різних випадків.

3. Що хорошого з тобою трапилося за день?
Навіть в самий дощовий і похмурий день після контрольної з математики можна задуматися і згадати якісь маленькі приємності. А якщо не згадується, то взяти і придумати, як себе розважити і порадувати. Наприклад, незаплановано піти в кіно, пограти всією сім’єю в настільну гру або просто лягти і помріяти, де і як проведете відпустку або як мінімум найближчі вихідні. Такі фантазії виведуть і вас, і дитину з тяжких роздумів на хвилю позитивних емоцій.

4. Тобі потрібна моя допомога?
Всі ми знаємо, як важко часом просити допомоги. Дитина, яка не звикла отримувати допомогу по дрібницях, тим більше не звернеться до вас в більш складній ситуації, тому починати потрібно з малого – допомогти прибрати в кімнаті, зробити уроки, дозволити якусь неоднозначну ситуацію. Не бійтеся розбалувати сина або дочку, адже чим більше ви допомагаєте по дрібницях, тим вище ймовірність, що в разі серйозного конфлікту дитина прийде за порадою до вас. Втім, це не означає, що потрібно почати робити все замість дитини.

І ще невелика, але важлива порада: слухаючи розповідь дитини, не поспішайте виносити судження, коментуйте тільки тоді, коли вас про це попросять. Нехай ваші очі будуть на одному рівні (якщо дитина маленька нахиліться до неї, візьміть її на руки або просто сядьте поруч). Не ігноруйте тілесний контакт, обійміться, візьміть за руку. Якщо ви зараз в поганому настрої або у вас немає часу – чесно скажіть дитині про це і домовтеся, коли ви зможете поспілкуватися пізніше.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!