Мені страшно від думки, що я погана свекруха

Ось я вже незліченну кількість разів чула страшилки про жахливих свекрух. Моя теж була гідним представником цього виду. А я завжди думала: ось коли мій син одружиться, я точно в їхнє життя лізти не буду. Приходитиму іноді, на запрошення, пити чай і віддалятися.

Але минуло певна кількість років. Мій син одружився, у нього народилися діти. Народилися двійнята, дві дівчинки. Невістці, звичайно ж, було дуже важко. Тому її мама одразу переїхала до неї, щоб допомагати.

Ця допомога розтягнулася на два роки. Мама Наталії вже багато років — домогосподарка. Поспішати їй нема куди, і вона спокійно оселилася у нашої молодої сім’ї. Оточила всіх там турботою та увагою.

Я ж працюю і можу приїхати лише у вихідні. До того ж, у мене теж є якісь свої плани, і тоді я взагалі можу тиждень не приїжджати.

Коли онукам виповнилося по два роки, свати купили собі будинок у передмісті. Тепер їм від дітей 15 хвилин їзди машиною. Усі вихідні діти та онуки проводять там. Буквально за парканом є струмок, велика ділянка, лазня. Поставили там гойдалки та гірки для малюків.

Наталя дуже смачно готує, але тепер вона більше цього не робить. А сенс? Адже вона завжди має поруч маму. Половину тижня вони їдять те, що мама зібрала їм із собою, а потім уже якісь макарони та яєчні.

Робити уборку Наталя теж майже перестала. Раніше я, як і мріяла, приходила до них у гості, щоб допомогти з онуками та попити чаю. А тепер я нічого не можу з собою вдіяти! Я з порога починаю підбирати розкидані речі, потім іду на кухню мити посуд. Обов’язково щось готую. Внучки люблять випічку, але мати їм нічого не пече.

Я розумію, що із двома маленькими дітьми дуже непросто. З двох з половиною років вони вже ходять до дитячого садка. Але нещодавно дівчаткам уже виповнилося три роки. Я чекала, що Наталя вийде на роботу. А вона пішла та розрахувалася.

Хто б тут собі не придумав, але питання зовсім не в грошах. Син чудово заробляє. На життя сім’ї вистачає з лишком. І відпочивати вже цього літа всі разом літали. Тут жодних претензій. Просто мені здається, що Наталя з кожним роком все більше на все «забиває».

Вона перестала готувати, перестала прибирати. Дітей, окрім дитячого садка, вона нікуди не водить. Ні по ніяких факультативах та гуртках їх півдня не розвозить. Вона просто сидить удома. Я маю припущення, що вона почала копіювати модель своєї матері.

Сваха виростила двох дітей, але загальний стаж роботи має тринадцять років. У них у сім’ї завжди тільки сват гарував і всіх забезпечував.

Нині Наталі тридцять років. Вона навіть не шукає жодної роботи. Які в неї плани життя мені не зрозуміло. Поки вона була у декреті, то відучилася на курсах для фотографів.

Сходила кілька разів на співбесіди, але її нічого не влаштовує. Занадто мало скрізь пропонують. А їй хочеться одразу отримувати велику зарплату.

Взагалі Наталя вдумлива розважлива людина. Не на емоціях. Я від неї такої поведінки не очікувала.

У мене і в думках до цього не було в їхнє життя лізти. Але тепер мені хочеться, щоб мої онуки жили в добрих умовах, а син, приходячи з роботи, міг просто сісти та поїсти. А не готувати собі сам чи чекати, доки доставка приїде.

Я чесно намагаюся не звертати уваги на легкий бардак і не кидатися до плити відразу після приходу. Але коли я приходжу, онуки починають просити насмажити млинців чи пиріжків. А як я можу відмовити, коли дві пари очей на тебе так зворушливо дивляться?

Приміряю цю ситуацію на себе. Я б таку свекруху вже давно послала лісом. І сказала, щоби тут на моїй кухні її і близько не з’являлися. А Наталка нічого мені не каже. Сидить разом із онуками млинці уплітає.

Стільки всередині емоцій у мене вирує. А що не знаю. Я боюся, що я погана свекруха, якщо не можу прийняти невістку такою, якою вона є. Адже в думках я її засуджую.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!