Мир у сім’ї – це чудово, це щастя. Заради цього можна і раз на тиждень, стати килимком для ніг свекрухи. Принаймі, я так вирішила для себе

Терпіти не можу нічних дзвінків. Нормальні люди так пізно не турбують, якщо, звичайно, не трапилося щось надзвичайне. Тому я завжди здригаюся від нічних дзвінків і чекаю неприємних звісток.

Я вже засина, коли мелодія мобільника чоловіка розірвала тишу спальні. Чоловік зітхнув і взяв телефон.

– Номер незнайомий, – сказав він, кинувши на мене погляд через плече.

– Вимкни звук. Кому треба, вранці передзвонять, – пробурчала я і з головою пірнула під ковдру.

Телефон все дзвонив та дзвонив. Я зітхнула і відкинула ковдру.

– Та відповідай, нарешті! – Попросила я, розуміючи, що заснути вже не вийде.

Чоловік довго слухав когось, потім сказав, що зранку виїжджає.

– Що? – запитала я, остаточно прокинувшись. – Куди ти зібрався?

– Женьки не стало. Серце. Дружина його дзвонила, просила приїхати. Завтра вранці відпрошусь з роботи та поїду. Ех, Женька, Женька… Сорока ще не було. – Стас підвівся і пішов на кухню.

Рано вранці я проводила чоловіка, поклавши з собою змінну сорочку та бритву. Женю я знала погано, тож із чоловіком не поїхала.

Я пила каву, плануючи, з чого розпочати свій день: із прибирання квартири чи з прання фіранок? Вихідних, як відомо, у жінок немає. Вирішила, що не готуватиму. У крайньому випадку, посмажу яєчню. А до повернення чоловіка приготую щось смачне.

Але моїм мріям не судилося збутися. Щойно я встигла впорядкувати себе, як у двері зателефонували. Я подумала, що сусідка за чимось прийшла, і сміливо відчинила двері.

На порозі стояла моя свекруха, а за її спиною маячив другий її чоловік Сергій.

– Ти, бачу, не рада? Ми тут були, вирішили зайти. Але якщо ти зайнята, то ми, мабуть, підемо, – кажучи це, Марія Василівна навіть не рушила з місця, продовжуючи вивчати моє обличчя.

Можна подумати, що вона колись попереджала нас про свій візит.

– Ні, що ви, проходьте, – сказала я, розтягнувши губи в посмішці і впускаючи їх у квартиру.

– Ми ненадовго, правда, Сергій? – сказала Марія Василівна, скидаючи з плечей норкову шубу.
Сергій віртуозно впіймав її на льоту, не давши впасти на підлогу.

– Не розувайтеся, я ще не прибирала сьогодні. Я завжди вам рада, Марія Василівна. Ви добре виглядаєте, – сказала я якомога привітніше.

– А Стасик де, на роботі? Сьогодні ж вихідний. Не береже він себе. Тобі також не завадило б влаштуватися на роботу. Тоді йому не довелося б працювати у вихідні. – У голосі свекрухи чувся не докор, а прямо звинувачення в моєму неробстві.

– Я працюю, тільки вдома… – почала виправдовуватись я.

Можна було кричати на все горло, вона все одно не почула б мене. Тільки я намагалася пояснити, що зараз можна працювати в з дому та добре заробляти, як у неї наставала тимчасова глухота.

Свекруха прискіпливо окинула поглядом кімнату, помітивши і пилюку на шафі, і сорочку Стаса, кинуту на стільці. Я забула її віднести до пральної машини.

– Ти купила нові фіранки? Красиві, але ті також були ще нічо такі. Ви занадто багато витрачаєте. Новий диван купили? А що сталося зі старим? – не чекаючи від мене відповіді, Марія Василівна сіла на диван, прислухаючись до своїх відчуттів. – Не надто світлий?

А ще кажуть, що із віком погіршується пам’ять. У моєї свекрухи вона тільки загострилася. Це ж треба, вона запам’ятала, які фіранки висіли в нашій квартирі кілька місяців тому.

Я залишила її насолоджуватися зручним диваном, а сама кинулася на кухню, згадуючи які продукти є в холодильнику. Просто чай не пройде. Я знала, вона дзвонитиме ввечері всім подругам і розповідатиме, що я погано її зустріла. А Стасика, її єдиного синочка, зовсім не годую. Ну вже ні, не принесу їй такого задоволення.

Я відчинила холодильник. Так, овочі на салат є вже непогано. Дістала з морозильника шматок м’яса і поклала до мікрохвильової печі. А поки воно розморожується, затіяла швидкий бісквітний пиріг.

Сунула пиріг у духовку, м’ясо відбила і поклала на розпечену сковорідку і почала різати овочі на салат. По квартирі поплив запах свіжої випічки. Я чекала, що мама мого чоловіка одразу зайде на кухню. Але, даремно сподівалася.

Почувши зойк чи то обурення, чи радості, я кинулася в кімнату, не уявляючи, що могло статися. Марія Василівна стояла біля шафи з посудом і тримала фарфорову вазу.

– Це ж антикваріат! То ти так витрачаєш зароблені моїм сином гроші?! – вигукнула вона і глянула на мене так, ніби побачила таргана.

Я квапливо пустилася у розлогі пояснення, що це бабуся подарувала на згадку два місяці тому… Пиріг! Я метнулася на кухню, витягла з духовки пиріг, що підрум’янився. Слава Богу, встигла. Перевернула м’ясо, накрила швидко кришкою і зайнялася салатом.

Коли м’ясо було готове, я накрила стіл парадними тарілками та запросила до столу.

— Ми не їсти, а просто провідати вас, — сказала Марія Василівна, сідаючи за стіл.
Прискіпливий погляд її кидався від тарілки з м’ясом до салатника, потім до апетитного пирога і знову до м’яса.

Сергій взяв вилку і підчепив шматок. Ножі я теж попереджувально поклала поряд з вилками, але Сергій був чоловіком простим. Він відкусив м’ясо і заплющив очі. Моя душа заспівала, збираючись злетіти до стелі від радості, що не дарма старалася. На землю мене повернув крижаний голос свекрухи.

– Як ти можеш, Сергій?! Адже йде піст.

Сергій поперхнувся і скривився, немов у роті у нього виявився не шматок ніжного м’яса, а жаба.

Я зі страхом завмерла, злякавшись, що він зараз подавиться під осудливим поглядом дружини чи виплюне. Але Сергій прожував і проковтнув м’ясо.

Від жаху, що я зробила фатальну помилку – зовсім забула про піст, – мене почало трусити. Треба ж було так охолонути?! Я взяла себе в руки, вирішивши гідно взяти удар.

З винним виглядом я почала пояснювати, що Стас, мій улюблений чоловік, її єдиний син, обожнює приготоване мною м’ясо, тому в холодильнику завжди є вирізка. А в магазині поряд з нашим будинком продається гарна риба

– Якби ви попередили заздалегідь, я встигла купити рибу у фірмовому магазині, – сказала я.

Сергій тим часом доїдав м’ясо.

– Покласти вам салат? – з милою усмішкою запитала я Марію Василівну, намагаючись виправити свою помилку.

Я похвалила себе, що хоч салат здогадалася не заправляти майонезом. Свекруха його не їла.

Марія Василівна прихильно дозволила покласти на тарілку ложку салату. Вона підчепила виделкою часточку огірка і обережно поклала її до рота.

“Ага, проковтнула!” – вигукнула я, похваливши себе, що не забула додати в салат сік лимона. Тепер у мами чоловіка не буде приводу прочитати мені нотацію, що за стільки років нашого шлюбу з її сином я так і не навчилася правильно готувати салат. О диво! Вона промовчала!

Надихнувшись мовчанням дружини Сергій простягнув руку з вилкою до наступного шматка м’яса, але був зупинений її зневажливим поглядом. Сергій поклав вилку на стіл, не в силах відвести очей від жаданого м’яса. Мені стало його шкода.

Батько мого чоловіка не витримав залізного характеру дружини і втік від неї, коли Стасові було вісім років. Кілька років тому, на ювілеї подруги, Марія Василівна зустріла Сергія, своє перше кохання, який на той момент став удівцем, і вийшла за нього заміж.

Я встала з-за столу і поставила на плиту чайник, порізала пиріг. Потім виставила на стіл найкрасивіші чашки – подарунок моєї мами на наше зі Стасом весілля. Найкрасивіший шматок я поклала Марії Василівні.

– Минулого разу я забула додати в пиріг корицю, пам’ятаєте? Спробуйте тепер. Ви точно помітите різницю, – з милою посмішкою нахабно збрехала я.

Минулого разу свекруха переконувала мене, що кориці треба було покласти якомога більше.

– Так? – запитала Марія Василівна, піднявши на мене здивовані очі.

Сергій, помітивши, що дружина відволіклася, відразу схопив шматок м’яса і почав швидко ковтати його, майже не жуючи.

Чайник засвистів, і я розливаю в чашки міцний свіжозаварений чай. Свекруха обдарувала мене вбивчим поглядом.

– Що, гарячий? Розбавити? – тут же я схопилася за графином з холодною кип’яченою водою.

– Чорний чай шкідливий для здоров’я. Невже ти не знаєш? – Роздратовано викарбувала вона, дивлячись на мене, як на нерозумну ідіотку.

– У піст? – наївно запитала я.

Вона окинула мене крижаним поглядом.

Сергій підніс до рота вилку з м’ясом, але свекруха перехопила його руку.

– Досить, Сергій. У тебе і так високий холестерин. Поклади йому пирога. Сподіваюся, від нього не буде печії, – пробурчала Марія Василівна.

Сергій з тугою глянув на м’ясо. Я поставила перед ним блюдечко з шматком пирога.

– Марія Василівна, я зараз заварю зелений чай, – сказала я.

– Ти збираєшся мене отруїти? Чай у пакетиках не можна пити. Там же суцільний пластик, – скривилася вона. – сядь! Не варто, одна чашка чорного чаю не вб’є мене, сподіваюсь.

Свекруха відпила з чашки і навіть не скривилася, на мій щирий подив.

Вони з чоловіком пили чай, а я сиділа, боячись поворухнутись і зробити знову щось не так. Зрештою, Марія Василівна відставила порожню чашку. Її щоки зарумʼянились, настрій явно покращився.

– А де ж Стасик? – спитала вона, милостиво глянувши на мене. – Пора б йому давно бути вдома.

– А хіба я не сказала? Він поїхав на похорон. Помер його інститутський друг. Вдова вночі зателефонувала та просила приїхати. Стас повернеться післязавтра.

– Так? значить, я пропустила повз вуха. Жаль, – сказала свекруха, підібгавши губи.Ну що ж, не будемо відволікати тебе від справ. Сергій, нам час, – сказала свекруха, не рухаючись з місця.

– Ну, що ви, які справи. Я завжди рада вам, Марія Василівно, – ялинковим голосом заспівала я, зрадівши, що реаліті-шоу «Свекруха нагрянула в гості без попередження» добігло кінця.

Марія Василівна встала з-за столу і подивилася на чоловіка. Мені здалося, що вона зараз скомандує: “До ноги!” Але Сергію вистачило одного погляду.

– Коли Стасик повернеться, передай йому, що ми заходили. – свекруха окинула поглядом стіл із майже недоторканою їжею.

– Маша! – покликав Сергій вже з передпокою, тримаючи напоготові її шубу.

Марія Василівна довго одягалася, потім ми довго прощалися у дверях.

– І все ж таки м’ясо в піст не потрібно готувати. – Марія Василівна поставила жирну крапку наприкінці свого візиту.

Я ніколи раніше не помічала її схильності до релігійності. Ми дружно поцілували повітря біля вух один одного. З Сергієм ми обмінялися зрозумілими поглядами.

Я зачинила двері, повернулася до кімнати і без сил плюхнулася на новий диван. Хочеш насмішити Бога, розкажи йому про свої плани, як то кажуть.

Потім прибрала зі столу, повздихала над м’ясом і пошкодувала, що Стаса немає вдома, перемила посуд і взялася за прибирання квартири. До наступного візиту свекрухи можна спокійно жити.

За два дні Стас повернувся. Як же я скучила за ним!

– Ти погано виглядаеш. Багато працювала? – запитав він.

– Так, – чесно зізналася я. – Твоя мама приїжджала та шкодувала, що тебе не застала.

– І як все пройшло? – чоловік запитав так, ніби говорив не про власну маму, а про англійську королеву.

– Прекрасно. Ми розлучилися задоволені один одним, – відповіла я з абсолютно невинною усмішкою.

Чоловік недовірливо глянув на мене. Насправді мені було шкода, що він не бачив цього уявлення. Але мама є мама, я ніколи не скаржилася на неї, розуміючи, що мені дістався чудовий чоловік, у чому була її заслуга. А що вона вважала мене недостойною свого сина, то в цьому теж була частка правди. Ми одружені шість років, а дітей у нас не було.

Ми повечеряли м’ясом із картоплею. Як не дивно, минулого разу воно вийшло краща та ніжнішеа Потім пили міцний чорний чай.

– Маму ти теж годувала м’ясом? І що? Їла? – запитав Стас.

– Ні, звичайно, – зітхнула я. – Але Сергій відірвався на повну.

Чоловік відкинувся на спинку стільця і ​​весело засміявся.

Як я його люблю! Ось хто мене розуміє, то це він. Заради нього я навіть готова терпіти його маму кожних вихідних. Загалом я була вдячна їй за сина і прощала її нелюбов до мене. Адже я, якщо чесно, теж не подарунок. Головне, що між нами зі Стасом панували мир та розуміння.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!