Намагалася відправити маму відпочивати, але їй виявився потрібний зовсім не відпочинок

Важко мати справу з людьми, які розмовляють суцільними загадками та натяками. Особливо важко, коли такою людиною виявляється власна мама.

Моя мама зовсім не вміє прямо озвучувати навіть найпростіші прохання, не кажучи вже про претензії. У дитинстві мені доводилося годинами грати в угадайку, щоб зрозуміти, чому вона образилася на мене або що вона від мене хоче.

Щоб дізнатися, що мені треба прибратися, помити посуд або зробити ще щось по дому, треба було пройти цілий квест. А якщо я так і не могла збагнути, що від мене вимагається, мама засмучено зітхала. Мовляв, я вся в батька, така ж недогадлива.

До речі, мої батьки давним-давно у розлученні. Причому за татовою ініціативою, але я його ні в чому не звинувачую. Мало хто витримає постійні натяки та незрозумілі образи.

Згодом я навчилася розгадувати мамині загадки, але не скажу, що від цього стало набагато легше. Втім, я навчилася приймати маму такою, якою вона є. Зрештою, вона не найгірша мати на світі. Єдиний її мінус – зайва загадковість. Але для мене це не привід обривати контакти, тому ми регулярно спілкуємося і досі, зідзвонюємося, ходимо в гості.

Нещодавно мама вкотре підкинула мені головоломку. Коли вона прийшла до мене додому, то насамперед почала нахвалювати чистоту і нарікати, що в неї руки ніяк не доходять. То на роботі завали, то мігрень мучить, то спину ломить.

Я, як завжди, запропонувала свою допомогу. Що вдіяти? У мами все частіше підводить здоров’я, а жити серед пилу їй протипоказано через алергію.

Але мама сказала, що їй не потрібно, щоб я в неї прибирали і продовжила скаржитися на самопочуття та завантаженість на роботі. Я зрозуміла, що мамі терміново потрібен відпочинок, точніше – лікування у санаторії.

Мама якраз розповідала про колегу, яка лікувалася і стала скакати козою після лікування. Санаторій цей знаходиться в нашій області, і я легко довезла б туди мати на своїй машині.

Якщо відправити туди маму не в самий сезон, то я потягну по грошах, на відміну від неї. Мама заробляє мало, санаторій дозволити собі не може, а прямо попросити соромиться, думалося мені.

Вибачившись перед мамою, я кинулася до ноутбука, щоб все дізнатися. Дивлюся, а там пропонують безліч процедур, включаючи ті, що підійдуть мамі. Номери доглянуті, судячи з фото. А ще цей санаторій оточений розкішним парком.

Повна ентузіазму, я повернулася до мами і запропонувала їй взяти відпустку, під час якої вона не лише відпочине, а й підлікуватиметься. Однак мама мій порив не оцінила.

“Не потрібні мені твої санаторії! Жила ж я якось без цього, і зараз обійдуся”, – тільки й сказала вона зі своїм коронним фірмовим зітханням. Якщо їй цього не треба, тоді до чого ці скарги?

Шляхом довгих запитань я дізналася, що мама свого часу говорила про колегу просто так. А зі скаргами на здоров’я все вийшло набагато складніше, ніж здавалося мені спочатку.

Мама хоче, щоб я перебралася до неї, а свою квартиру здала. В цьому випадку їй більше не довелося б ходити на роботу, де платять копійки, а соки вичавлюють на повну.

І взагалі, вона вже у віці, невідомо, що буде завтра. А тут я завжди під боком і, якщо що, зможу її врятувати. Від цієї логіки я трохи зі стільця не впала!

Чи не зарано мама себе в бабусі записує? Їй п’ятдесят шість. Так, організм вже підводить, але не все так фатально, як вона розписує. Я їй готова оплатити найкращих лікарів, обстеження, але жити під одним дахом – ні та ще раз ні!

У мене є хлопець, з яким ми хочемо з’їхатися, а потім зіграти весілля. Але якщо я переберуся до мами, на цих планах доведеться поставити жирний хрест. Адже вона сама колись натякала, що дуже хоче поїсти салатів на моєму весіллі.

Та й як мама собі уявляє, щоб я була завжди поряд? Мені для цього доведеться піти з роботи, а на гроші зі здачі квартири ми вдвох не проживемо. Але мама видала ще “геніальнішу” ідею.

Ми з моїм Костею можемо разом жити в неї як до розпису, так і після. Працюватиме в нашій майбутній сім’ї виключно він. Я нізащо на таке не піду!

З урахуванням маминого характеру наше спільне проживання буде вкрай непростим. Я збожеволію, а Костя втече, втомившись від постійних маминих натяків і образ незрозуміло на що. І звинувачувати його за це не можна буде.

Я і так для мами багато роблю, і готова робити ще, якщо потрібно. Однак класти своє життя на вівтар її маячних примх не збираюся ні за які пряники.

На жаль, мамі від мене не потрібно нічого, крім мого переїзду до неї. І з чого раптом такі бзики? Адже раніше жили кожна в себе, і всіх все влаштовувало. Заради чого ламати звичний порядок речей?

Більше від мами я не домоглася жодних ясних відповідей, одні скривджені зітхання та натяки, що вона ось-ось покине цей світ, а я про це й не дізнаюся. На мою думку, це чистої води маніпуляція.

Я їй знову дала зрозуміти, що мама може просити в мене будь-яку допомогу, чи то прибирання чи лікування, але вона вже два тижні нічого не просить. А я й не нав’язуюсь.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!