Ви коли-небудь замислювалися, в чому секрет міцних відносин? Здається, що любов до смерті – це міф, адже люди постійно обманюють, брешуть і втрачають інтерес один до одного.

Вчені стверджують, що тривалі відносини неможливо побудувати без трьох важливих характеристик.

Яких? На це питання відповідає антрополог Хелен Фішер. За її словами, коли людина закохана, в її мозку відбувається викид дофаміну – гормону задоволення. Дофамін – викликає ейфорію і збудження.

Нейробіологи сканували мозок закоханих. Виявилося, що за своїм «малюнком» любов найближче до голоду, жадоби або потреби в наркотиках. Чим більше пристрасті і душевних страждань відчуває людина, тим активніше у неї так зване «хвостате ядро».

Коли перша закоханість проходить, нейронна активність в мозку при згадці про кохану людину блякне.

Захват новим коханням з часом проходить, пристрасть зникає, романтика розвіюється, хоча «сліди» любові в мізках залишаються. Чому так відбувається? Людям важко переживати почуття закоханості довгий час, тому що кожен з пари з часом змінюється. Зрештою ви виявите, що поруч з вами не та людина, в яку ви закохалися.

Ось три характеристики, які так важливі для створення щасливих і тривалих відносин:

  • Здатність партнерів співпереживати один одному.
  • Здатність партнерів контролювати свої емоції і почуття під час стресу.
  • Позитивні ілюзії – здатність ігнорувати негативні якості партнера і зосередитися на його позитивних сторонах.

Тільки ви можете вирішити – ображатися вам на партнера, влаштувати йому скандал з биттям посуди або вирішити все мирно і спокійно.

Якщо ви вважаєте себе жертвою, на плечі якої повісили домашні обов’язки, виховання дітей, догляд за собакою, заробляння грошей і т.д., чому б не глянути на ситуацію з іншого боку?

Цілком можливо, що вам є за що подякувати долі і Творцю: у вас є дах над головою, прекрасні діти, гаряча вечеря, чиста вода, машина і можливість забезпечити всім цим своїх нащадків.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!