Один суворий чоловік підібра кота на вулиці і спочатку цей кіт приніс купу проблем і клопоту, але згодом все змінилося

Один мужик підібрав кота бездомного. Мужик – тому що так називають сильних, нелагідних трудяг. Суворих та впертих. І кіт теж був чоловік. Він виживав як міг самостійно. Але з ним сталося погане. І він уже гинув. Подробиці ні до чого, навіщо вас засмучувати? Адже стався порятунок – мужик, бурчачи, підібрав кота і додому приніс.

А кіт оклемався, поправився на добрих харчах. Але приніс купу проблем і клопоту. Він же вуличний був. І ніби на зло, свої потреби справляв де завгодно. І все псував, розбивав, дряпав.

А чоловік грубо лаяв кота. І лікував, і годував, і гладив. Кіт за місяць зрозумів, що його підібрали назавжди. Що це тепер спільна хата: його і мужика. І почав ходити в туалет. Пересуватися на м’яких лапках безшумно. І берегти майно, – жодного разу більше він нічого не розбив і не подряпав.

Хоча залишився неласкавим. З розумним поглядом золотих очей, дуже проникливим і пронизливим поглядом істоти, яка страждала. Відданим, вірним, неласкавим котом залишився цей знайдений нещасний кіт.

І він приніс щастя. Довго розповідати, але господар та кіт не розлучалися. Навіть у санаторії пішли назустріч, коли виявили захованого у великій сумці кота. Кіт так подивився, що всі ойкнули. І на літак кота пустили, хоча був збій у програмі і начебто не знайшли бронь квитка для кота. Але пустили. Хоча господар зібрався вже залишитися і нікуди летіти не хотів без кота.

А життя господаря чудово змінилося. Прийшло кохання, щастя, гроші… І про свого кота він каже, що це Кіт у чоботях. Надзвичайний кіт. Щастя всього його життя та радість. Його найкращий друг.

Так буває. Підберуть тварину. Без особливого захоплення. А потім народжується довгоочікувана дитина, бізнес починає приносити гроші або на роботі підвищують, нещастя минають чудовим чином, здоров’я поправляється. Не одна і не десять таких історій, – їх безліч! І забобонами важко це назвати.

Є два прості філософські пояснення.

Перше – цілком матеріалістичне. Людина зробила добрий вчинок. Без захоплення, фантастичних очікувань, іноді навіть без радості. Але здійснила.

І самооцінка піднялася. Щоразу, коли дивиться людина на врятовану нею істоту, вона відчуває приплив сил та поваги до себе. Хоча не усвідомлює цього.

Висока думка про себе, доведена вчинком, – ось це жива істота, жива завдяки мені! – це висока думка та самоповага впливають на поведінку. І допомагають досягти успіху. Здобути блага життя. Вони покладені хорошій людині, за гарним вчинком слідує нагорода!

Друге – ідеалістичне. Духовне пояснення. Зверху за нами спостерігають. І нагороджують за добрі справи. Врятував життя бідній страждаючій істоті, – ти зробив дуже добрий вчинок. І тобі теж допомагатимуть, захищатимуть тебе, даватимуть хороше в житті. Ти здійснив безкорисливе добро. І нагорода надходитиме постійно. Ти її заслужив.

Недарма нам зустрічаються слабкі, нещасні, гинуть. Це перевірка, випробування, іспит. Так вважалося з давніх-давен. Якщо врятував, допоміг, – ти й сам заслуговуєш на допомогу та захист.

Тому історії про врятованих тварин та наступні щасливі події чи дивовижний порятунок від лиха – це правда. Їх дуже багато, таких історій. І, на щастя, людей, які готові допомогти, також багато. Може, тому ми й живемо на Землі.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!