Ось і прилетів бумеранг моїй старшій сестрі Ані – причому, в моєму ж обличчі. Колись вона відмовила мені в допомозі, якої я дуже потребувала, а тепер аналогічним чином вчинила і я

Сестра вимагає оформити він кредит на її машину. Нехай крутиться як хоче. Вона ж колись відмовила мені у допомозі. Ще й маніпулює спорідненими почуттями, регулярно питаючи, невже я так просто візьму та кину її у біді. Хоча яка у неї біда? Хоче взяти у кредит автомобіль.

Але кредит їй не дають через не дуже гарну кредитну історію. І ось вона просить, щоб я цей кредит оформила на себе, а вона мені поступово віддавала б гроші на його погашення. Вже сама собою ця ідея дуже сумнівна. Припустимо, вв’яжуся я в кредит для сестри, але де гарантії, що вона справно пересилатиме гроші?

До того ж Аня мені чотири роки тому не захотіла допомогти з роботою, хоча мала таку можливість. Вічно придумувала відмовки, а потім взагалі заявила, що допомагати мені не буде, оскільки не впевнена в моїх здібностях.

Справа в тому, що один її знайомий відкрив автомайстерню, і хотів розкрутити її. І сестра постійно розповідала, що він не може знайти тямущого фахівця, який би зробив це за не дуже високу ціну. А я на той момент якраз почала займатися просуванням різних бізнесів.

Але, будучи новачком, мала не так багато замовлень, що плачевно позначалося на товщині мого гаманця. І я попросила сестру порадити мене цьому знайомому. Надіслала їй на електронну пошту своє портфоліо. Аня пообіцяла, що поговорить із своїм приятелем. Проте минув тиждень – і ніякої відповіді.

За словами сестри, її знайомому не було коли не те, що приймати рішення, чи потрібні йому саме мої послуги, а й у принципі займатися цим питанням через інші справи, пов’язані з бізнесом.

Ну що ж, я вирішила почекати ще тиждень, але ситуація так і не зрушила з мертвої точки: та ж купа справ та ж нестача часу, як казала Аня.

Тоді я попросила номер телефону цього знайомого, щоб особисто переговорити з ним. А то дивно виходило: людині конче потрібний був фахівець, але він не знайшов часу на вивчення портфоліо та розмову.

Сестра ж закрутилася щодо контактів, посилаючись на те, що її знайомий не бере трубки з незнайомих номерів. Знову ж таки, вкрай незвичайна поведінка для людини, яка займається бізнесом – там же можуть, наприклад, клієнти дзвонити!

І коли я сказала Ані, що все це виглядає вкрай підозріло, ця жучка відвела очі і зізналася, що вона насправді не розмовляла про мене зі знайомим і робити це не збирається.

– Розумієш, у тебе поки що дуже мало досвіду. А раптом ти накосячиш? Не хочу через це псувати стосунки з людиною. Давай ти краще сама шукатимеш замовлення, га?

А навіщо тоді було обіцяти, якщо нічого не збиралася робити? Сестра ж заявила, що я “була дуже наполеглива”, тому вона і дала обіцянку допомогти мені.

Хоча чого ще можна було очікувати від Аньки? Вона ж і в дитинстві часто поводилася подібним чином. Наприклад, якось попросила сестру допомогти з історією, оскільки мала проблеми з цим предметом, на відміну від неї.

Вона спочатку клятвенно пообіцяла, що допоможе, а згодом заявила, що я сама впораюся, а в неї і своїх справ вистачає. І таке відбувалося часто. Думала, з віком Аня позбавиться цієї поганої риси свого характеру, але ні.

Після того випадку з її знайомим наше спілкування звелося до привітань у свята – причому, за моєю ініціативою. А навіщо мені в оточенні ненадійна людина, нехай це навіть близький родич?

Треба сказати, що за ці роки я набралася досвіду у своїй професії, і тепер у мене достатньо клієнтів – і, відповідно, фінансове становище теж виправилося.

Безпосередньо я про це Ані не говорила, але вона, напевно, про це дізналася від батьків. Інакше чому вона звернулася за допомогою за своїм кредитом саме до мене?

Так, днями від неї пролунав дзвінок – дуже несподіваний, свят ніяких не було. Я дуже здивувалася і, мучившись цікавістю, взяла слухавку. І, не встигла я привітатись із сестрjю, як вона вивалила на мене свою історію.

– Саша, рятуй! Я дуже хочу купити машину, але збирати довго, тому хотіла взяти кредит. Але всі банки мені відмовили – кажуть, історія погана. Я ж до цього брала вже кілька кредитів, і іноді у мене траплялися прострочення.

Далі Аня запобігливим тоном почала просити, щоб я оформила цей кредит на себе. Звісно, я їй відмовила, і заодно нагадала про ті випадки, коли вона мене, можна сказати, кидала. У відповідь Аня спробувала натиснути на сестринські почуття, давши зрозуміти, що мої прохання були нісенітницями, і, зрештою, я все розрулила, а ось у неї ситуація патова.

– Невже ти залишиш у біді рідну сестру? Я розумію, ти скривджена за той випадок, але ж ти вирулила! Тож чого тепер дутися? А ось я без твоєї допомоги зовсім не впораюсь!

Що значить не впорається? Нехай збирає, хоч цей процес і не швидкий. Нехай бере підробітки, щоб якнайшвидше зібрати потрібну суму. Загалом є виходи. Але Ані, виявляється, потрібно тут і зараз. Обійдеться! Адже це не мої проблеми. Проте, вона так і не змогла прийняти мою відмову, а тому продовжує щодня телефонувати і вже нахабно вимагати, щоб я оформила на себе її кредит.

Мабуть, звикла свого часу, що я на першу вимогу виконую всі її прохання, але не враховує те, що я подорослішала, прозріла і більше не готова грати в одні ворота.

На жаль, батьки встали на бік цієї хитрюги і намагаються переконати мене. Кажуть, що сестру треба рятувати, і не можна ось так одразу рубати з плеча.

У чомусь вони мають рацію. Напевно, мені варто було б спочатку наплести їй з три короби, що обов’язково впряжуся в її кредит, і тільки потім показати їй фігу, як це робила вона.

Батькам я нещодавно запропонувала самим допомогти Ані з машиною, оскільки вони так за неї переживають. Я ж більше ніколи в житті не простягну руку цій хитромудрій особі.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!