Продавчиня в магазині працювала в шубі, дорогій такій шубі, і мерзла. Але з принципу обігрівач не купляла, вважала, що власник зобовʼязаний це зробити

У крамниці було холодно. І продавець працювала в чоботях, у шубі та у шапці. І ще зверху кожух накинутий. Вона поскаржилася, що їй холодно. Дуже холодно, зуб на зуб не потрапляє! Опалення погано працює. А жадібний господар не купує обігрівач. Така ось жадібна багата людина.

Знаєте, у магазині продавалися дорогі речі: портьєри, штори, матерії для них. І на продавці шуба була гарна. Не тілогрійка і не екохутро. Норка.

Продавець дуже жалісно розповідала, як вона мерзне. Це правда, мабуть. Я ж з вулиці зайшла і холод особливо не відчувала в приміщенні.

Але я щойно була в будівельному магазині. І тому запитала продавця: а чому вона не купить обігрівач? Я бачила такий невеликий за не дуже великі гроші. Якщо так нестерпно холодно, можна купити. Не терпіти ж.

Продавець подивилася на мене з подивом. І відповіла чітко: обігрівач має купити господар. Це його магазин. Вона ні копійки не витрачатиме! З принципу!

“Але замерзаєте ви!”, – Ці слова я не сказала. Що толку? Людина так страждає, а врятувати себе не хоче.

У розповіді Мопассана молода дружина багатія теж мерзла. І благала купити їй піч. Вони у маєтку жили. Чоловік, жорстокий егоїст їй так і не купив. І вона на зло переохолодилася на вулиці і захворіла. І померла.

І мені було дуже шкода цієї жінки. Який у неї був жорстокий грубий чоловік! Який замок холодний! Яка тендітна дама, як мімоза.

Дурниці це. Я це нещодавно зрозуміла. Жінка була цілком здатна купити цю пічку. У неї гроші були. Вона ж була аристократкою. Або могла наказати як слід розтопити каміни – їх там було повно. Або розвести багаття на подвір’ї. Або піти на кухню до куховарок та слуг і там грітися. Одягнувши свої хутряні палантини. На кухні тепло. Але там куховарки та слуги, а дама – аристократка…

Холодно тобі? Так зігрій себе. Замість того, щоб чекати чиєїсь милості чи уваги. Скаржитися, нити, нарікати на холод інших людей.

Займися цікавим. Допоможи комусь. Створи корисне. Розвивайся, вчися, рухайся! Або за гроші купи спілкування з психологом або кимось ще, якщо нема з ким поговорити. Заплати за цікавий захід. Сам стань цікавим та корисним.

Іди туди, де тепло. Здобуй його сам або заплати за нього. Якщо, звичайно, ти не дідусь чи бабуся і не тяжкохворий. Не в’язень. І не покинута дитина.

Здорова доросла вільна людина сама повинна подбати про себе, якщо інші не бажають її зігрівати. А не відморожувати вуха на зло тим, хто не купив їм обігрівач. Або не захотів тепло відноситись.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!