Прийшли в гості називається! Навіщо нас запросили?

Раніше все було зовсім інакше. Люди цінували звичаї, традиції, намагалися підтримувати родинні зв’язки. Тому що сім’я багато що означала.

Зараз все дуже змінилося. Багато людей живуть собі маленькими сім’ями і не думають про те, що родинні зв’язки дуже важливі. Якщо чесно, то я й сама не пам’ятаю, коли востаннє спілкувалася з родичами або хоча б вітала їх на свята. Так склалося, що наша сім’я дуже велика, та тільки всі посварилися ще давно. Чи то через нерухомість, чи через що. Словом, родинні зв’язки було втрачено.

І ось буквально тиждень тому дзвонить одна родичка і каже, що у призначений день збираються всі сім’ї і чекають, щоб я прийшла з чоловіком теж. Мовляв, треба відродити сімейні узи. Я, звичайно, була трохи в шоці, подумала і вирішила, що все ж таки треба прийти. Сім’я дуже важлива, тим більше, що підростають діти, родичів треба знати.

У призначений день ми прийшли до родички. Двері вона відчинила замурзані, у старому одязі, заспане обличчя. Бігом провела мене на кухню і почала розповідати, що треба робити. Коротше, у неї взагалі нічого не було готове до приходу гостей. Ні тарілки, ні продуктів не було, ні готових страв. І сама ще зачухана на вигляд.

І справді, зібралася вся наша родина. Тож і чим ми займалися? Жінки мили посуд, готували їжу, накривали її на стіл. Чоловіки ж тягали меблі, щоб поставити стіл, стільці, навіть відремонтували родичці санвузол, мабуть, вона цього чекала. Пропахавши так дві години, ми всі ледве сиділи за столом. Втомлені, без настрою, поїли трохи гарячого і розійшлися по хатах. Вечір був нанівець.

З одного боку, я розумію, що родичка хотіла кращого, а з іншого — чи не переслідувала вона тоді свої власні мотиви? Адже що це за господиня така, що запрошує до гостей, а в неї нічого немає готового. Я розумію, що ми є рідними людьми, але гості є гості. Треба поводитися з етикету, а інакше до чого все це?

Наприклад, коли до мене приходять гості, то до призначеного часу у мене вже й стіл накритий, і вся їжа готова, і я в чистому, гарному одязі, із зачіскою та з відмінним настроєм. І я знаю, що всі люди так. Коротше, якщо у вас вдома бедлам і ви не в кращому стані – не запрошуйте додому гостей, соромно має бути так поводитися. У гості люди йдуть, щоби посидіти, відпочити, поспілкуватися.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!