Усиновила сліпу і глуху дівчинку, а отримала дочку, про яку мріяла все життя

Усиновила сліпу і глуху дівчинку, а отримала дочку, про яку мріяла все життя

Олена не спала третю ніч поспіль. Та дівчинка, з якою вона познайомилася в середу, ніяк не виходила з голови. Крихітна, немов їй півроку, майже нерухома, з сірою пеленою в очах …

Двоє дорослих синів, спокійне і розмірене життя, робота, чоловік, будинок, господарство. Їй так хотілося доньку – веселу, бешкетну, усміхнену … Але хіба те малятко зможе таким стати?

А замість здорового глузду в голові стукала одна думка: ця дівчинка моя дочка. І їй потрібна допомога. Терміново.

– Ви мене почули, ви розумієте, що вона сліпа і глуха ??

– Так, у мене-то все відмінно зі слухом! – Олена відчула, що втрачає самовладання. Рішення далося не просто, і зовсім не хотілося комусь щось доводити, боялася, що не вистачить аргументів, – я все почула, і все зрозуміла. Я підписала згоду, ця дівчинка – моя дочка.

– Так вона голову не тримає, в 11-те місяців !! Почекали б місяць, оформили  інвалідність …

Тут Лена раптово для себе вибухнула:

– Так ось чому дитину за півроку навіть не обстежили! Ось чому ніяких аналізів не зроблено! Ви просто чекали, щоб вона офіційно була визнана інвалідом, щоб дитячий будинок отримував на її утримання більше грошей ?! Я правильно вас зрозуміла?!

Завідуюча мовчки розвернулася  і вийшла, грюкнувши дверима. Лена вдихнула, видихнула. Її крихта ніякий не інвалід. Все можна вирішити. Все буде добре, обов’язково буде. Вони впораються, разом.

Важкий це був час. Лікарі, обстеження, лікарі, зміна протоколів лікування. Щоб оперувати очі – а це давно потрібно було зробити !! – для початку потрібно бути повністю здоровою. А дівчинка чіпляла болячки одну за одною, по колу … Не витримавши напруги і пішов чоловік … Зате всупереч всім прогнозам «лежаче» малятко за пару місяців вдома сіла, поповзла, стала біля опори і почала робити перші кроки. А одного разу, коли кур’єр приніс для неї нову одежину, вона здригнулася від звуку домофона і заплакала. Здригнулася від звуку !! Вона чує !!

Олена сиділа в лікарняній палаті, гладила по волоссю свою сміливу дівчинку – та тільки прокидалася після операції, обличчя було закрите бинтами. Хірург присів на стілець поруч з ліжком і дуже тихо і серйозно сказав:

– Прогнози поки неясні. Багато часу було втрачено, вроджену катаракту потрібно виправляти якомога раніше, ви ж розумієте … Можлива атрофія зорового нерва. Гарантій ми вам не дамо …

Він акуратно став знімати бинти шар за шаром. Олена відчувала, як з кожним витком тривога всередині росте. Що на неї чекає? Що стане підсумком всієї цієї боротьби? Що там, під пов’язкою?

Останній шар тканини залишився в руках лікаря. Повітря, здається, дзвеніло від напруги. Дівчинка моргнула кілька разів, примружилася від яскравого світла, але не заплакала. Повільно повернула голову вправо і вліво, безглуздо ковзнула поглядом по обличчю лікаря і повернулася до Лєни. Очі спочатку звично розбіглися в сторони, але все ж зловили фокус. Однорічна крихта, яка хвилину тому відійшла від наркозу, подивилася жінці прямо в очі, і посміхнулася.

Вона вперше в житті бачила …маму…

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!