Якщо ви залишаєтеся друзями з колишнім, то психологи вас здивують

Якщо ви залишаєтеся друзями з колишнім, то психологи вас здивують

Напевно кожен з нас чув від колишнього / колишньої пропозицію «Давай залишимося друзями» після досить брутального розставання. І всі ми думали, а що це насправді означає? Мається на увазі дружба або просто «нетримання зла» один на одного? Мабуть, психологи теж думали про це і прийшли до досить шокуючих висновків.

У недавньому дослідженні вчені Оклендського університету знайшли прямий зв’язок між такими рисами характеру як нарцисизм і психопатія і бажанням людини підтримувати минулі відносини.

Іншими словами, люди, які залишаються друзями зі своїми колишніми – нарциси і психопати.

Чому? Зазвичай такими людьми керують практичні або сексуальні міркування. Тобто вони хочуть «залишитися друзями» не тому, що дійсно переживають про свого колишнього / колишню, а тому що хочуть використовувати цю людину в своїх корисливих цілях або маніпулювати ним.

«Така дружба після відносин функціонально залишається колишньою в тій мірі, в якій вона дозволяє продовжити обмін бажаними ресурсами», – йдеться в дослідженні.

Нарциси, наприклад, чіпляються за минулі відносини, тому що ненавидять відчувати, що їх кинули, що вони щось втратили. Зберігаючи людину в своєму колі спілкування, вони відчувають ніби «виграли» розставання.

І нарциси, і психопати не виносять думки про те, що їх колишній / колишня може бути з іншою людиною, або що він / вона поверне повний контроль над їх життям. В результаті такі люди зберігають відносини з колишніми, щоб мати можливість маніпулювати ними або контролювати.

Ось чому багато психологів радять розірвати всі відносини з колишніми після розставання. Залишатися друзями – це не найкраща ідея, вам краще без них, побережіть своє психічне здоров’я.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!