5 бобових, які варто додати у ваш раціон, щоб покращити здоров’я

Доведено, що в бобових культурах міститься велика кількість поживних речовин та мікроелементів. Страви, приготовані з цих продуктів, відрізняються тим, що гарно насичують організм, але не залишаються на вашому тілі у вигляді жирових відкладень.

Горох

Відрізняється високим вмістом вітамінів груп A та B. Також у ньому багато антиоксидантів. В результаті регулярного споживання страв з гороху ви зауважите: покращення стану волосся та шкіри. Нормалізацію роботи травного тракту. Зниження ризику онкологічних захворювань. Також горох нормалізує рівень холестерину в крові. У ньому багато рослинного білка, що є доступною альтернативою м’ясу.

Квасоля

Цей вид особливо корисний для діабетиків, тому що у квасолі багато харчових волокон, які відповідають за нормалізацію рівня цукру в крові. Квасоля збагачена марганцем, фолієвою кислотою, білком, міддю, магнієм, залізом, вітамінами групи B. Вживання квасолі подарує приплив енергії, покращить пам’ять, скоротить можливість розвитку серцевих захворювань. Крім того, квасоля сприяє омолодженню організму, тому що в її складі багато антиоксидантів.

Сочевиця

Посідає першу позицію серед бобових культур за вмістом заліза. Культура збагачена вітамінами та багатьма мікроелементами. У ній міститься велика кількість магнію. Він відповідає за роботу серцево-судинної та нервової систем. Сочевиця також буде корисною для діабетиків. Вона здатна знижувати цукор у крові.

Нут

Також поширені назви: нахаб, турецький або баранячий горох. Нут багатий на марганець, калій, магній, холін, білки, кальцій, вуглеводи, вітаміни групи B. Також нут насичений різноманітними кислотами, наприклад, такими як: нікотинова та пантотенова. Медики та дієтологи вважають турецький горох джерелом лецитину. Страви, приготовлені з використанням нуту, допоможуть знизити холестерин та цукор, нормалізувати АТ, зміцнити кістки та зуби. Це низькокалорійний продукт, що підходить для дієтичного харчування.

Маш

Так називається зелений горох невеликого розміру. Особливо корисний для серцево-судинної системи, очищає від токсинів кров, виводить шлаки з організму. Маш радять вживати тим, хто зайнятий розумовою працею: він активізує роботу мозку. Також буде корисним для тих, хто хоче підтримати гнучкість суглобів у нормі. Залізо, що міститься в маші, підвищить рівень гемоглобіну. Якщо страждаєте на хронічні кровотечі, не відмовляйтеся від страв з цієї культури.

Mung beans
Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!