7 продуктів, які ми дуже довгий час помилково вважали шкідливими

7 продуктів, які ми дуже довгий час помилково вважали шкідливими

Харчування, без сумнівів, було завжди гарячою темою для обговорення. Люди хочуть знати, які продукти корисні для їх організму, а які навпаки. Здавалося б, це запитання можна було прояснити раз і назавжди, проте навіть вченим властиво помилятися. Часом вони змушені відступити від своїх переконань місяці або навіть роки потому.

Пропонуємо вашій увазі кілька таких наукових помилок, щоб у вас була можливість зробити найкращий вибір. І не пропустіть бонусу вкінці статті, щоб дізнатися дещо корисне про такий неоднозначний продукт, як шоколад.

7. Сіль

Кілька десятиліть тому люди вірили, що сіль — «біла отрута». Вони побоювалися високого кров’яного тиску, проблем з серцем, нирками й так далі.

Однак крім того, що при помірному споживанні ця приправа абсолютно нешкідлива, дослідження, проведені у 2000-х, не виявили прямого зв’язку між зниженням споживання солі та гіпертонією або серцевими захворюваннями. Навпаки, коли ми припиняємо споживати натрій, тіло починає виробляти гормони та ензими, які підвищують кров’яний тиск.

6. Яйця

Колись нам рекомендували обмежити споживання яєць через холестерин і його здатність закупорювати артерії та підвищувати ризик серцевого нападу, інсульту і діабету.

10 років по тому вчені визнали, що припустилися помилки: насправді існує два типи холестерину — «добрий» і «поганий», — і яйця містять якраз «добрий». Крім того, вони багаті залізом і білком, а також антиоксидантами лютеїном і зеаксантином, які захищають від вікових порушень зору, таких як дегенерація жовтої плями й катаракта.

5. Попкорн

Two popcorn buckets over a red background.

Протягом багатьох років наш вірний супутник в кінотеатрах вважався нездоровою їжею.

Однак було виявлено, що в попкорні міститься більше антиоксидантів (поліфенолів), ніж в овочах і фруктах. Дослідження визначили, що поліфеноли знижують ризик серцевих захворювань і раку. Ще одна перевага попкорну: в ньому дуже мало калорій (ура!), і він відноситься до цільнозернової їжі. Однак, перш ніж його їсти, переконайтеся, що він не містить будь-яких штучних добавок. А краще приготуйте попкорн вдома.

4. Цільне молоко

Роками нас вчити віддавати перевагу знежиреному молоку, щоб зменшити кількість споживаних жирів.

Проте недавні дослідження свідчать, що цільні жири в молоці містять багато необхідних поживних речовин і навіть роблять кров більш стійкою до певних типів раку. Крім того, незбиране молоко допомагає зберігати фігуру і знижує ризик діабету!

3. Кава

Не так давно кофеїн звинувачували у всіляких «гріхах»: в тому, що він викликає гіпертонію, проблеми з серцем, пошкодження нервової системи тощо.

Проте сучасні дослідження виявили, що вживання кави насправді призводить до зниження частоти серцевих захворювань і, як наслідок, передчасної смерті. Також було встановлено, що поціновувачі цього напою менш схильні до цирозу печінки, діабету 2-го типу і навіть неврологічних станів, таких як хвороби Паркінсона й Альцгеймера.

2. Білий рис

Є кілька причин, за якими не варто боятися білого рису. Ось кілька з них:

1. Він легко засвоюється і допомагає вивести токсини. Тож це ідеальна їжа на випадок, якщо ви страждаєте розладом шлунка.

2. Він не містить глютену. Для багатьох зараз це дуже актуально.

3. Він допомагає запобігти хронічним проблемам з травленням.

4. Доведено, що білий рис містить менше миш’яку, ніж коричневий рис.

1. Піца

Історія та ж, що і з попкорном. У піці немає нічого поганого, якщо ви приготували її вдома! Насправді це чудове джерело найрізноманітніших поживних речовин. Подумайте про це: білок, овочі, корисні вуглеводи (використовуйте тісто з цільнозернового борошна) і ваші улюблені свіжі або сушені трави. «Корисне» не завжди означає «несмачне», правильно?

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!