8 обов’язкових вітамінів для жінок

8 обов’язкових вітамінів для жінок

Для підтримки здоров’я жінкам важливо вживати в достатніх кількостях певні вітаміни. Розбираємося, які з них найнеобхідніші і в яких продуктах їх шукати.

Вітамін В6.

Цей вітамін допомагає регулювати кількість гормонів, зміцнює імунітет, нормалізує обмін речовин і покращує роботу мозку.

Вітамін В6 шукай в хлібі, злаках, м’ясі, бананах і авокадо. Якщо регулярно додавати в раціон ці продукти, дефіцит вітаміну буде тобі не страшний.

Вітамін А.

Вітамін А важливий для наших кісток і м’яких тканин, його кількість в організмі також позначається на стані нашої шкіри і зубів.

Більш того, такий важливий вітамін для жінок покращує зір і зміцнює імунітет. Вітаміном А багаті: морква, молоко, яєчний жовток, апельсин, диня і кавун.

Вітамін В9.

Він зменшує ризик раку яєчників і молочних залоз, а також необхідний вагітним, так як знижує ймовірність народження дитини з різними дефектами розвитку.

Щоб заповнити дефіцит фолієвої кислоти, потрібно їсти більше зелені і овочів зеленого кольору (петрушка, селера, шпинат, капуста), а також томати, бобові, горіхи, буряк, банани, дріжджі, картопля, яєчний жовток.

Вітамін B7.

Одна з найважливіших речовин, що беруть участь у метаболізмі. B7 регулює рівень цукру в крові, допомагає знижувати м’язові болі, бере участь в транспорті вуглекислого газу.

Біотин підтримує роботу нервової системи, бере участь в синтезі жирних кислот і впливає на стан шкіри, нігтів і волосся. Вітамін B7 міститься в яловочиній печінці, бананах, горосі, неочищеному рисі, морській рибі, молоці, яйцях (жовтки), петрушці, яблуках, апельсинах.

Вітамін Е.

Цей вітамін – антиоксидант – є одним з найважливіших для жіночого здоров’я і краси. Саме він уповільнює процес старіння, сприяє росту волосся і нігтів, відновленню шкіри і тканин.

Налягайте на такі продукти як рослинна олія, горіхи, горох, гречка і квасоля, щоб отримувати достатню кількість вітаміну Е.

Вітамін С.

Цей корисний вітамін для жінок допомагає не тільки зміцнити імунітет, але також поліпшити роботу кишечника, стан шкіри, зубів і волосся.

Якщо у вас випадає волосся, а шкіра стала сухою і дратівливою, зверніть увагу на продукти з високим вмістом вітаміну С: цитрусові фрукти, ківі, брокколі, чорну смородину.

Вітамін D.

Вітамін D особливо необхідний дівчатам, які страждають від симптомів ПМС, так як він здатний їх полегшувати. Також цей вітамін зміцнює кістки, запобігає виникненню остеопорозу, раку товстої кишки, ревматизмів.

Вітаміном D багаті молоко, риба і яйця, тому додавай їх у своє меню, особливо в зимовий період. Влітку корисний для жінок вітамін нам дарує сонце.

Вітамін B12.

Без вітаміну B12 не обходиться засвоєння нуклеїнових кислот, засвоєння амінокислот, процеси кровотворення, біосинтез захисної оболонки нервових волокон.

Завдяки йому відбувається стимуляція системи згортання крові, зменшується рівень холестерину. B12 міститься тільки в продуктах тваринного походження: м’ясо птиці, субпродукти (печінка, серце), морепродукти, морська риба, яйця.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!