Вчені визначили смертельно небезпечний сік

 

Грейпфрутовий сік може бути небезпечним для здоров’я, а в поєднанні з деякими ліками навіть смертельно небезпечним. Лікарі склали список препаратів, разом з якими вживання соку категорично не рекомендується.

Вчені з університету провінції Південно-Західного Онтаріо (Канада) опублікували нове дослідження, згідно з яким 43 медикаменти в поєднанні з грейпфрутовим соком можуть викликати серйозні проблеми для здоров’я. У 2008 році в цьому списку значилося лише 17 препаратів, проте тепер з’ясувалося, що ризик ускладнень значно вище.

«Імовірність летального результату може бути невеликою, проте не варто недооцінювати ризики, – пояснює один з авторів статті професор Девід Бейлі. – Лікарі повинні знати і повідомляти своїм пацієнтам, що ряд нових препаратів може мати негативний вплив на здоров’я ».

У соку грейпфрута містяться фуранокумаріни, які заважають нормальному розчиненню препаратів і підвищують токсичність ліків, а також впливають на їх вплив на організм. Це, в свою чергу, може привести до передозування або більш серйозних побічних ефектів. Зокрема, можуть початися проблеми з серцем, ниркова недостатність, руйнування м’язів, труднощі з диханням і навіть виникнення тромбів.

Раніше ряд американських громадян зверталися по допомогу через такі проблеми, але точне число випадків невідомо.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!