Вправи, які допоможуть нормалізувати тиск

Мабуть, з перепадами артеріального тиску стикався кожен чоловік. Напевно і ти знаєш, що таке раптовий стрибок тиску від стресу і нервового напруження. Але це лише частина проблеми.

Понад усе людство страждає від підвищення артеріального тиску – гіпертонії. Швейцарські вчені стверджують, що в світі число людей, які страждають від підвищеного тиску, зараз більше одного мільярда. Подібні цифри лякають і змушують задуматися про профілактику гіпертонії.

Як нормалізувати тиск

У китайській традиційній медицині вважається, що ноги, а вірніше ступні, грають важливу роль в підтримці здоров’я всього організму. Китайці порівнювали людину з деревом: торс – це своєрідний стовбур, руки – гілки, а ноги – надійні коріння. Дерево ніколи не буде здоровим без міцних коренів. Так і у людини.

На ступнях перетинаються шість основних меридіанів людини: печінки, жовчного міхура, нирок, селезінки і шлунку. Саме ці меридіани і здоровий потік енергії в них забезпечують нормальну роботу всіх органів в людському тілі .

Саме через ноги, на думку фахівців традиційної китайської медицини, тіло покидає відпрацьована енергія. Якщо ж в ступнях відбувається застій, це позначається на загальному стані здоров’я. Коли відпрацьована енергія перестає виходити з організму, утворюється застій, який з часом наростає і піднімається вище.

В результаті серцю складніше прокачувати кров через ноги. Від цього страждають судини, які постійно перебувають в підвищеному тонусі. Згодом починаються скачки тиску, а напруга серцево-судинної системи призводить до втоми і депресії.

Через застій виникають також варикоз, тромбофлебіт, болі в спині і нирках, жіночі хвороби та інші неприємні хвороби. Але найнеприємніше – постійні скачки тиску, а згодом головний біль і гіпертонія.

Отже, на стопах розташована велика кількість біологічно активних точок. Головна з них – точка Юн Цюань, її ще називають б’є джерелом. Це точка, через яку ми вбираємо енергію землі і звільняємося від зайвого. Щоб налагодити її роботу, потрібно впливати на неї кожен день.

Точка розташована в середині стопи. Якщо сильно стиснути пальці ніг, то між великим і малим бугром утворюється невелика западинка, там і знаходиться точка Юн Цюань. Вплив на неї допомагає вивільнити застояну енергію, налагодити роботу нирок, а також продовжити життя і уповільнити старіння.

Найкраще впливати на неї пальцями, щоб уникнути травмування. Просто 5-10 хвилин в день масажуй точку Юн Цюань на обох ногах. Це допоможе позбутися від енергетичного застою і відновити циркуляцію. Згодом і тиск прийде в норму.

Правда, одного масажу може бути недостатньо. Обов’язково потрібно додати до нього щоденне виконання вправ. І найефективніші вправи в цьому випадку – це нахили. Вони тренують судини і серце, а також допомагають нормалізувати тиск і впоратися з гіпертонією.

Щоранку і щовечора приділяй 15 хвилин на виконання простої вправи. Спочатку зроби невелику розминку, щоб розігрітися. Потім максимально підніми руки і тягни їх вгору. Затримайтеся в такому положенні, зроби глибокий вдих. Потім на видиху повільно нахилися до підлоги. Стривай в такому положенні пару секунд, поки кров не доллє до голови.

Після повільно випрямися і відпочинь. Зроби 5-6 повторів. Роби нахили повільно, не поспішаючи, щоб не перенапружуватися. Якщо закрутиться голова, відразу припини вправи. Зробиш більше на наступний день. Важливо робити все поступово.

Також корисно робити повільні нахили, стоячи на колінах. На видиху нахиляєшся вперед, зігнуті руки тиснуть на живіт, вичавлюючи повітря. Такі нахили добре впливають на хребет і розслаблюють судини. Після виконання вправ струсни руки і ноги, а після цього можеш братися за масаж точок на стопах.

Все це в комплексі допомагає знизити тиск, а також уникнути постійних його стрибків. Хочеш знизити тиск і привести здоров’я в порядок? Тоді частіше нахиляйся!

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!