Всесвітньо відомий лікар Лео Бокерія: Сніданок – віддай ворогу!

Знаменитий радянський лікар-кардіохірург, винахідник, професор, академік Лео Бокерія в інтерв’ю перевернув уявлення про традиційні дієти. За словами лікаря, стале уявлення про режим харчування – помилкові.

Ось, що він сказав:

«Сніданок з’їж сам – це абсолютна маячня, мається на увазі повноцінний сніданок. Тому що ви прокинулися, організм починає приходити в робочий стан, ви сідаєте за стіл, з’їдаєте тарілку м’яса, мучного, запиваєте великою склянкою чогось. Потім одягаєтеся, їдете на роботу – а потім який з вас працівник? Чисто фізіологічно.

Я дуже давно, коли почалося ще радянсько-американська співпраця, я звернув увагу, що великі хірурги, вони вранці, в кращому випадку, випивали маленьку чашечку кави. Усе! Опівдні – це те, що у них називається ланчем – це якийсь бутерброд. А ввечері він приходить додому, нормально їсть, потім йде в басейн, купається, читає там щось …

Тому сніданок – віддай ворогові, в обід – перекуси, ввечері (але не глибоко ввечері) – нормально поїш, а потім – фізкультура. За моїми спостереженнями, в країнах, де люди довго живуть, – вони живуть так »

Версію відомого лікаря підтверджують і останні дослідження вченого Девіда Левицькі з Університету Корнелла. Він встановив, що якщо не снідати кілька разів на тиждень, то можна швидко скинути зайву вагу. Свою теорію він підтвердив експериментом, метою якого було встановити обсяг з’їденої їжі за день.

Половина учасників експерименту снідала регулярно, друга група не отримувала сніданок. Група, що пропускає сніданок, хотіла потім їла сильніше, але як з’ясувалося, їх обсяг їжі за день не збільшувався і до кінця дня становив на 408 калорій менше, ніж в першій групі учасників.

На думку вченого, така стратегія харчування, незважаючи на почуття голоду, зовсім не викликає бажання їсти більше протягом дня і, відповідно, не веде до отримання зайвих калорій. Нерегулярний сніданок можна розглядати як ще одну систему контролю за вагою.

«Я розумію, що пропуск сніданку суперечить загальноприйнятій думці про те, що сніданок є важливою складовою для контролю ваги, але нові дані не підтримують цю думку. Природно, все це стосується здорових людей. Якщо у людини діабет або гіпоглікемія, їй необхідно з’їсти сніданок для підтримки рівня глюкози », – сказав Левицький.

Але з висловлюванням відомого хірурга і західного вченого не згодні експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я, які, підвівши підсумки численних досліджень, запевняють весь світ: якщо людина, яка раніше не їла вранці, починає снідати, то її вага нормалізується і зайві кіло поступово зникають.

Тобто ранковий сніданок запускає правильні метаболічні процеси, прискорює обмін речовин. Так, надмірно рясний жирний сніданок може відкластися на боках. Але нормальний по калорійності і невеликий за обсягом – ніколи.

І ось поради дієтологів, що їсти не варто!

Ковбаси

Смачний, але не здоровий продукт, в ній немає зовсім того, що повинно бути в першу чергу – м’яса, Зате в надлишку шкідливі складові. Наприклад таких як нітрін калію – консервант, що викликає рак стравоходу. І це прямий результат від таких наповнювачів ковбаси.

Каші швидкого приготування

Для того щоб скоротити час приготування, каші проходять спеціальну обробку, в результаті якої вуглеводи перетворюються в крохмаль, який швидко засвоюється організмом. Для поліпшення смаку додаються приправи і в значних кількостях цукор. Тому – це скоріше десерт, ніж хороший корисний сніданок.

Швидкі сніданки

Це своєрідні «пігулки», які отримують шляхом екструзії – змішування різних продуктів в єдину однорідну масу, з подальшим поділ на кульки певного розміру. Туди обов’язково входять: борошно, масло, цукор, крохмаль. Поживна цінність такого продукту викликає великі сумніви.

Сухофрукти

Всіма нами улюблені сухофрукти промислового виробництва обробляються сірчаною кислотою і лугом. Плюс до того ж ще вони замочуються в цукровому сиропі. Що може бути корисного в такому продукті?

Мюслі

Аналогічно з так званими «швидкими» сніданками. Мюслі проходять спеціальну обробку, в результаті якої відбувається зміна зерна. В цьому і аналогічних продуктах – багато цукру в чистому вигляді і порожніх калорій.

Сирки

У цих сирках є багато чого, але найменше саме сиру. Сюди йдуть цукор, жири, консерванти, синтезовані ароматизатори. Це знову не відноситься до здорового сніданку. Можливо, це десерт.

Пакетовані соки

Між свіжовичавленим соком і пакетованим соком є ​​величезна різниця. Свіжовичавлений сік «живе» не більше 15 хв. Пакетований же сік багатий цукром і консервантами, немає м’якоті саме фруктів, а то, що ми приймаємо за м’якоть – є макухою цукрових буряків або пектин. Пам’ятайте, що саме велике споживання цукру призводить до відкладення підшкірного жиру. Після такої їжі ви швидко захочете їсти знову.

Банани і інші фрукти

Коли ми говоримо про корисність фруктів, то в першу чергу маємо на увазі фрукти, вирощені в безпосередній територіальній близькості. Фрукти ж за океану (банани і ін.) Проходять спеціальну обробку газами і іншою хімією для тривалого зберігання, транспортування і дозрівання.

Плавлені сирки

Будь-яка додаткова термообробка є зайвою, особливо це стосується сирів. Після їх плавлення вони втрачають свої цінні якості, перетворюючись просто в масу жирів. Крім того для приготування таких сирів береться сир, який вже не можна продати шматком, тобто відходи.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!