Як очистити праску та захистити речі від пошкоджень
З часом будь-яка праска може забруднитися, почне прилипати до одягу чи взагалі його псувати, тоді прасування перетворюється на суцільне покарання. Раптові плями, неприємний запах… Та на щастя, не потрібно одразу купувати новий девайс, тому повернути старий до життя цілком можливо!
Спосіб №1: Використання солі для очищення пригару
На дошку для прасування покласти бавовняну тканину або паперовий рушник — такий, який потім можна без жалю викинути. На тканину насипати столову ложку солі. Особливо добре метод працює із морською сіллю. Увімкнути праску на максимальне нагрівання, повністю вимкнути пару. Прасувати посипаний сіллю рушник без сильного натиску на праску. При цьому нагар з підошви прилипне на сіль, поступово праска очиститься до блискучої дзеркальної поверхні.
Спосіб №2: Використання солі та оцту для чищення нагару на прасці
Оцет і сіль у рівних частинах змішати у каструльці та поставити на середній вогонь до повного розчинення солі. Оцет не повинен закипіти. Запах у нагрітого засобу, звичайно, не з найприємніших, але властивості його чудові. Охолодити трохи суміш, щоб вона не обпалювала пальці. Використовуючи цей метод, краще захистити руки від оцту гумовими рукавичками. Старою ганчіркою, просоченою розчином, акуратно протерти поверхню підошви праски.
Після очищення тканиною, змоченою в оцті, витерти поверхню, видаляючи залишки розчину. Після цього, увімкнувши праску, попрасувати стару тканину для остаточного очищення.
Спосіб №3: Використання хімічних засобів для чищення
Повністю видалити воду з праски. Увімкнути праску, поставити регулятор на режим нагрівання для бавовняної тканини. Візьміть товсту бавовняну тканину, покладіть на прасувальну дошку і нанесіть на неї засіб для чищення в кількості, що рекомендується в інструкції з експлуатації праски. Засоби для чищення можуть бути різними: деякі з них рекомендується наносити на тканину, інші – безпосередньо на підошву праски.
Прогладжуйте круговими рухами тканину з нанесеним на неї засобом для чищення. Вимкніть праску і дочекайся її охолодження. Перевірте чистоту отворів для виходу пари та всієї підошви, при необхідності видаліть залишки бруду та засобу для чищення.
Для очищення отворів для виходу пари потрібно змочити в оцтово-сольовому розчині або просто в оцті ватну паличку, і вставивши її кожен отвір, прокрутити. Так видаляється бруд, що заважає повноцінному рівномірному виділенню пари. Після очищення, потрібно видалити залишки оцту за допомогою такого ж прокручування отворів чистої ватної палички.