Як зменшити залежність від смартфону
Кожен день ми проводимо зі смартфоном в руках. Він став не тільки частиною нашого життя, роботи чи спілкування з друзями, а й частиною нас самих. Погодьтеся, без телефону в руках почуваєш себе не зовсім повноцінним, ніби щось загубив. А коли не бачиш телефон у своєму полі зору то взагалі починається паніка.
Дослідження показують, що смартфони викликають латентну залежність, коли вони розумно не використовуються. Тому важливо обмежувати час, який ви проводите зі смартфоном та організовувати його правильно.
Для початку, перегляньте на своєму смартфоні, скільки часу в день ви витрачаєте на перегляд соцмереж та інших додатків. Далі уявно розділіть ваш дім на зони, в яких ви можете чи не можете користуватися смартфоном. Наприклад, не беруть телефон до рук, коли прокидаєтеся та мінімум голину перед сном, також під час прийому їжі. Щоб зайвий раз не користуватися телефоном, можна придбати настінний годинник та будильник.
Ще однією сучасною залежністю людей є соціальні мережі, де кожен з нас проводить дуже багато часу, а дехто може бути “онлайн” упродовж всього дня. Щоб мінімізувати чи хоча б трохи зменшити час, який ви проводите у соцмережах – спробуйте вимкнути сповіщення на телефоні. Однак, якщо ви чекаєте якогось важливого повідомлення, можна вимкнути сповіщення вибірково, для певної програми чи користувача. Для початку можна спробувати такий “режим” упродовж тижня. За цей час ви точно побачите, наскільки залежні від мережі.
Й останнє, щоразу, коли у вас з’являється бажання взяти телефон до рук – звертайте увагу на тих, хто знаходиться навколо вас. Краще провести час із сім’єю чи друзями замість того, щоб переглядати їхні сторінки у соцмережах.