– Скажеш, що брат з тобою провів весь день, – умовляла мене мама. А коли я цього робити не стала, то на мене посипалися докори

Я зараз у декреті. Дитині лише півтора роки. І найближчого року, як мінімум, я зі своєї відпустки виходити не планую. У мене чудовий чоловік, котрий у всьому мене підтримує. Любить і мене, і дочку.

Справи у нашої сімʼї, донедавна, йшли цілком нормально. Звичайні будні. Але кілька тижнів тому навколо мене почав розвертатися цілий кругообіг подій.

Все почалося досить буденно зі звичайного маминого дзвінка. Ось тільки голос у неї був схвильований. Вона стала плутано пояснювати, що мій брат має дуже серйозні проблеми.

У мене є двоюрідний брат, син маминої молодшої сестри. Не можу сказати, що у нас із ним колись були теплі стосунки. По-перше, давалася взнаки різниця в п’ять років, а по-друге, на мій погляд, він завжди був, м’яко кажучи, дивним.

Я в його поведінці нічого веселого ніколи не бачила. Решта: бабуся, мама і тітка завжди Колю тільки виправдовували. Ну, він же хлопчик, а хлопчики повинні пустувати.

І ось хлопчик підріс. Нині йому вже дев’ятнадцять років. Поки він був неповнолітнім, він мав у школі кілька неприємних інцидентів. Але тоді все обмежувалося бесідами у відділі у справах неповнолітніх.

Зараз вік повної відповідальності у Колі вже настав. І він не змусив себе довго чекати з черговою витівкою.

Як мені пояснила мама, Коля разом з кількома друзями вплутався в якусь вуличну бійку. І тепер цей інцидент розслідують. Від мене ж мама вимагала забезпечити двоюрідному братові алібі. Так-так. Саме вимагала.

На моє резонне запитання, а з якого такого переляку я взагалі повинна влазити в це, мама пояснила, що крім мене більше нема кому. Вони так вирішили на сімейній нараді.

Тобто мама та сім’я тітки. А мене вибрали саме тому, що я вдома сиджу сама. А решта родичів у нас працюють.

Тобто за маминою логікою виходило, що якщо хтось скаже, що Коля того дня в бійці не брав участі, а був, наприклад, із тіткою, то така брехня швидко викриється. Бо ту на робочому місці того дня бачила ціла юрба колег.

Тому вони там вирішили, що я маю сказати слідчим, що Коля весь день у мене був і мені по дому допомагав і доглядав за малюком.

Зізнатись чесно, я тоді взагалі це все якось несерйозно сприйняла. Навіть уявити не могла, що дійде до якихось слідчих дій. Тому того дня мамі просто сказала, щоб та не переживала і все нормально буде.

Але через кілька днів мені дійсно зателефонував чоловік і, представившись слідчим, запросив для свідчень.

Поки я збиралася, у мене в голові промайнула тисяча думок. На моїй пам’яті Коля брав участь точно не в одній бійці. І ніколи ще так серйозно не було. Слідчий пояснив, що Коля вже дав свідчення і заявив, що весь день тоді провів у мене.

А потім почав викладати на стіл фотографії постраждалого громадянина. І там було все дуже сумно. Мені навіть дивитись на це було боляче, що довелося пережити тому чоловікові, я навіть припускати не берусь.

До того ж, оскільки в бійці брала участь не одна людина, вся ця компашка почала здавати один одного. Доказів знайшлося вище даху. Та ще й на камери вони потрапили. І я сказала правду: вдома того дня я була з дитиною одна.

Тепер вся рідня, з моєю рідною мамою на чолі, оговорює і мене, і мою дитину, і мого чоловіка останніми словами. З нами більше ніхто не спілкується.

Якщо не рахувати за спілкування повідомлення з прокльонами та погрозами відплати, які на нас валяться, як із рогу достатку.

А лжесвідчення, на хвилиночку, теж злочин. Чому я мала піддати такому ризику себе, а якщо зі мною щось трапиться, то і свою дитину? Щоб вигородити якогось не буду казати кого? Але ніхто із родичів цього й чути не хоче. Усі твердять лише, що через мене тепер братові загрожує реальний термін.

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!